Çalık, Fendoğlu Ve Özal’ın Ölüm Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

Çalik, Fendoğlu Ve Özal’in Ölüm Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

Çalık, Fendoğlu Ve Özal’ın Ölüm Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı
banner230
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hamit Fendoğlu ve Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın Turgut Özal için yayınladığı mesajı şu şekilde:
“Fikirleri ve geniş vizyonuyla modern Türkiye’nin temellerini atan 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal, ülkemizin ilerlemesi ve büyümesi için gösterdiği üstün çaba ile milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Turgut Özal, Malatya’mızın bir evladı olarak, bölge halklarını aydınlatan siyasi anlayışıyla şehrimiz için gurur kaynağı olmuş, her alanda öncülük ettiği köklü değişim ve dönüşümlerle dünyanın da büyük takdirini kazanmıştır. Türkiye’nin siyasi, sosyal ve ekonomik hayatına damga vuran Merhum Cumhurbaşkanımızı daima minnet ve şükranla anmaya devam edecektir. Vefatının 22. yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha 8. Cumhurbaşkanımız ve hemşerimiz Turgut Özal’ı rahmetle anıyor, ailesine, Malatyalı hemşerilerimize ve milletimize başsağlığı diliyorum.”
Hamit Fendoğlu için de mesaj yayınlayan Öznur Çalık, “Türk demokrasi tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 17 Nisan 1978 tarihinde menfur bir saldırı sonucunda gelini ve iki torunu ile birlikte öldürülen Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamid Fendoğlu’nu 37. ölüm yıl dönümünde rahmetle anıyorum. Yiğitliğiyle milletimizin gönlünde her zaman önemli yeri olan şehit Hamido, ülkemizin huzurunu kaçırmak isteyenlere, demokrasiyi hiçe sayanlara karşı cesur duruşuyla daima minnetle anılacaktır. Millet olarak bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, merhum Hamit Fendoğlu’nu ve yakınlarını rahmetle anıyor, ailesine ve tüm hemşerilerime tekrardan taziyelerimi sunuyorum” dedi.
YORUM EKLE