Başkan Gürkan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı

Battalgazi Belediyesi ile Battalgazi İlçe Müftülüğü tarafından," Kutlu Doğum" haftası etkinliği yapıldı.Etkinlik Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray’da gerçekleştirildi. Kutlu Doğum haftası münasebetiyle yapılan etkinliğe ,Battalgazi...

MALATYA 18.04.2015, 16:45
Başkan Gürkan, Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine Katıldı
banner230
Battalgazi Belediyesi ile Battalgazi İlçe Müftülüğü tarafından," Kutlu Doğum" haftası etkinliği yapıldı.
Etkinlik Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray’da gerçekleştirildi. Kutlu Doğum haftası münasebetiyle yapılan etkinliğe ,Battalgazi Belediyesi Mehteran takımının gösterisiyle başladı. Etkinliğe Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi AK Parti İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi İlçe Müftüsü Mehmet Emin Eneç, Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş, ESOB Başkanı Şevket Keskin ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde bir konuşma yapan, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Bugün burası tarihi bir mekan tarihi bir mekanda güzel bir bahar günün de dünyamızı şereflendiren S.A.V Efendimizin devri yıldönümünü kutlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Burada şunu ifade etmek istiyorum, Yunus diyor ki "ilim ilim etmektir ilim kendini bilmektir sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır "diyor. Yani bizler emanet olarak aldığımız bu davayı ve imtihan dünyasındaki bu görevimizi ve dünya sinemasındaki bu filmi en güzel rolde oynamak gibi bir zorunluluğumuz var. Eğer dünya sinemasındaki oynadığımız filmde yapmış olduğumuz rol kötü rol ise, Allah bizleri af ve mağfiretlerine dahil etsin.
Diğerinde de Allah rahmetine dark etsin ve dolayısıyla bizler almış olduğumuz ilimle onları kendi hayatımıza yansıtmak gibi sorumluluğumuz var. Burada kendimizi sorgulamamız gereken bir durum söz konusu bunun için burada imamlarımıza, öğretmenlerimize, ailelerimize ve yerel yöneticilerimize çok büyük görevler düşüyor bir kere ahlaka etki eden dört temel unsur var peygamberimize dünyaya niye geldiklerini sordukların da peygamberimiz şu hadisi şerifle bizi müjdeliyor en güzel ahlakı tamamlamak üzere geldim dedi bu güzel ahlakın dört temel unsuru var bu ahlak nerde başlıyor ailede başlıyor yani aile haram ve helaldan kaçınması lazım biz buna bilimsel litaretürde algı diyoruz, İkincisi çevreden başlıyoruz yani çevrenizin o konudaki size olan telkinleri çevremizde de yerel önderler dediğimiz kanaat önderleri dediğimiz büyüklerimizin güzel tutumları doğru tutumları ve doğru davranışları çocuklarımıza örnek olacak. Okul öncesi eğitimde üniversiteye kadar olan süreç ve hayat boyu süren süreç olarak ifade ediyoruz onun içinde burada hocalarımıza büyük görevler düşüyor bu konuda bizler üzerimize düşeni yaparsak yani herkes sokağın önünü süpürürse bu sıkıntılara olmaz diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
Etkinlikte daha sonra karanfil dağıtımı gerçekleşti.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:42
İkindi 15:08
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@