“Ağaç Dikme” Projesi Başladı

Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Program kapsamında düzenlenen “Ağaç Dikme” Projesi, Sultan Suyu Tarım İşletme Müdürlüğü’nde yapılan açılış töreni ile...

“Ağaç Dikme” Projesi Başladı
banner230
Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Program kapsamında düzenlenen “Ağaç Dikme” Projesi, Sultan Suyu Tarım İşletme Müdürlüğü’nde yapılan açılış töreni ile başladı.
Ağaç Dikme Projesi kapsamında Orman İşletme İl Müdürlüğü Malatya, ilçe ve mahallelerde belirlenen alanları ağaçlandıracak. Proje kapsamında Sultan Suyu Tarım İşletme Müdürlüğü’nde açılış töreni düzenlendi. Törene Malatya Valisi Süleyman Kamçı da katıldı.
Malatya’da 6 ay süreyle 2 bin işsizin katılımıyla başlatılan “Ağaç Dikme” Projesinin temel amacı, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirmesi yolu ile özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma, çalışkanlık ve disiplininde uzaklaşmalarını engellemek. Ayrıca, işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak hedefleniyor.
Proje kapsamında alınan 2 bin işsize 6 ay süre ile asgari ücretin neti ödenecek ve sigortaları İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273