Toplum Destekli Polisler Minik Öğrencilerle Buluştu

Konya’nın Yunak ilçesinde Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında Yunak Polis Merkezi Amirliği görevlileri çeşitli okullarda öğrencilerle buluştu.Toplum Destekli Büro Amirliği ekiplerince ilçe merkezde bulunan, Atatürk İlkokulu,...

Toplum Destekli Polisler Minik Öğrencilerle Buluştu
banner230
Konya’nın Yunak ilçesinde Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında Yunak Polis Merkezi Amirliği görevlileri çeşitli okullarda öğrencilerle buluştu.
Toplum Destekli Büro Amirliği ekiplerince ilçe merkezde bulunan, Atatürk İlkokulu, Akşemseddin ve Fatih İlkokulu, anaokulu sınıflarında yapılan etkinliklerde minik öğrencilere anlayacakları bir dilden eğitici videolar, sunumlar gösterildi. Minik öğrencilerin düzenlenen etkinliğe katılımlarını ve özgüvenlerini arttırmak adına sık sık konuşmalarına yer verildi. Minik öğrencilere anne, baba sevgisi, okul ve normal hayatta çevrenin önemi, araçta can güvenliği için emniyet kemerinin önemi, acil durum telefonları, polislik mesleği hakkında ve merak ettikleri konularda bilgilenmeleri sağlandı. Toplum destekli büro amirliği ekipleri, toplumla kaynaşma ve insanların suç ve suçla mücadele kapsamında bu tür faaliyetlerin süreceğini bildirdi.
YORUM EKLE