Seyyid Harun Veli’yi, Resim Çizerek Öğrendiler

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Kaymakam Tuncay Sonel tarafından başlatılarak geleneksel hale gelen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Seyyid Harun Veli”yi anma programında Seyyid Harun Veli Camisi’ni ve Külliyesini en güzel şekilde çizerek...

Seyyid Harun Veli’yi, Resim Çizerek Öğrendiler
banner230
Konya’nın Seydişehir ilçesinde Kaymakam Tuncay Sonel tarafından başlatılarak geleneksel hale gelen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Seyyid Harun Veli”yi anma programında Seyyid Harun Veli Camisi’ni ve Külliyesini en güzel şekilde çizerek dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Bu yıl düzenlenen anma programında, Seyyid Harun Veli’yi daha iyi öğrenmeleri amacıyla Seyyid Harun Camisi önünde okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan onlarca çocuk Seyyid Harun Veli Camisi’nin ve Külliyenin resmini en güzel şekilde çizebilmek için yarıştı.
Kaymakam Tuncay Sonel, “Bu şekilde çocuklarımız İlçemizin kurucusu aynı zamanda ilçemize ismini veren Seyyid Harun Veli Hazretlerini, O’nun tarafından 1302 yılında yapılan camiyi ve külliyesini resmederek O’nu anmak, tanımak ve tarihini öğrenmek; ayrıca yetenekli öğrencilerimize de bu özelliklerini gösterebilme imkanı sağlamayı amaçladık. Bu vesileyle koordinasyonu sağlayan Alüminyum okul müdürümüz Durmuş Ali Çetin’e, resim öğretmenlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
İlçedeki farklı okullar ve sınıflardan 257 öğrencinin katıldığı, velilerin ise heyecanla izlediği yarışma esnasında Kaymakam Tuncay Sonel, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Oyanık, Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Selman Türker, Emniyet Müdürü Erkan Aydoğan ve Müftü Kemal Demirel öğrencilerle yakından ilgilendi.
Yarışmada dereceye giren anaokullarından, Elif Sultan Özbay, Ennur Saygılı, Berat Arslanoğlu, ilkokullardan; Murat Çetinkaya, Hasan Çelmeli, Zümra Yıldız, ortaokuldan; Hilal Bilen, Cemile Nur Acar, Hasan Güngör isimli öğrencilere bisiklet, yarışmaya katılan tüm öğrencilere resim seti, çeşitli armağanlar ayrıca katkı yapan öğretmenlerimize de teşekkür belgesi takdim edildi.
YORUM EKLE