Seydişehir’de Yaz Spor Okulu Öğrencilerine Çanakkale Filmi

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi, yaz spor okullarında eğitim gören sporculara Çanakkale Zaferini konu alan sinema gösterimi yaptı.Yaz tatillerinde öğrencilere yönelik çeşitli kültürel etkinlikler düzenleyen Seydişehir Belediyesi,...

Seydişehir’de Yaz Spor Okulu Öğrencilerine Çanakkale Filmi
banner230
Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi, yaz spor okullarında eğitim gören sporculara Çanakkale Zaferini konu alan sinema gösterimi yaptı.
Yaz tatillerinde öğrencilere yönelik çeşitli kültürel etkinlikler düzenleyen Seydişehir Belediyesi, yaz spor okullarında yoğun bir şekilde derslerine devam eden öğrencilere tarihimizi; Çanakkale Zaferini konu alan filmi Şaban Cengiz Kültür Merkezinde izlettirdi. Kültür Merkezinde toplanan çocuklar tarihin unutulmaz zaferini ve kişilerini konu alan "Çanakkale Yolun Sonu" filmini izlerken heyecanlı vakitler geçirdi. I. Dünya Savaşı’nın en çetin cephelerinden biri olan Çanakkale’de süren kuşatmadan canlandırmaların yapıldığı film beğeniyle izlenirken film arasında yapılan molada öğrencilere ikramlarda bulunuldu.
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yaz spor okulları ile bedenen ve zihnen deşarj olan öğrencilerin tarihimizi öğrenmeleri amacıyla hem eğlenceli bir etkinlik hem de öğretici olarak sinema gösterimi yaptıklarını belirtti. Başkan Mehmet Tutal, “Pırlanta gibi değerli evlatlarımızın boş vakitlerini değerlendirmek amacı ile sportif ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Burada hem eğleniyorlar, hem de öğreniyorlar. Sportif faaliyetler ile de dinç ve dinamik bir şekilde okul sezonuna hazırlanıyorlar” dedi.
YORUM EKLE