NEÜ Heyeti Berlin’de

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öncülüğünde Yürütülen "ab Yolunda Modern Uygulamalı Bilimler İle Nitelikli İnsan Gücüne Ulaşmak" Ulusal Konsorsiyum Projesi Kapsamında Berlin-wildau Yüksekokulu'na Ziyaret Gerçekleştirildi.

NEÜ Heyeti Berlin’de
banner230
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) öncülüğünde yürütülen “AB Yolunda Modern Uygulamalı Bilimler ile Nitelikli İnsan Gücüne Ulaşmak” Ulusal Konsorsiyum Projesi kapsamında Berlin-Wildau Yüksekokulu’na ziyaret gerçekleştirildi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın başkanlığındaki NEÜ heyetinde, NEÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Diken ve öğretim elemanları hazır bulundu. Ziyarete projenin paydaşlarından KTO Karatay Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Bayram Sade ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan da katıldı. Cottbus Sanayi ve Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Wildau Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun bilgi ve teknoloji transferi konusunda yaptıkları çalışmalar, araştırma ve projeler hakkında sunumlar yapıldı ve taraflar arasında işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarette ayrıca NEÜ heyeti tarafından Wildau Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun yenilenebilir enerji alanında yaptığı çalışmalar yerinde incelendi ve bu alanda işbirliği imkanları üzerinde fikir alışverişi yapıldı.
Brandenburg eyaletinin alanında en büyük yüksekokulu konumundaki Berlin-Wildau Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun 58 ülkeden 144 üniversite ile işbirliği bulunuyor.
YORUM EKLE