Kulu İtfaiyesine Yeni Araç Takviyesi

Konya'nın Kulu İlçe Belediyesine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Tarafından Yeni İtfaiye Aracı Takviyesi Yapıldı

Kulu İtfaiyesine Yeni Araç Takviyesi
banner230
Konya’nın Kulu ilçe Belediyesi’ne Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından yeni itfaiye aracı takviyesi yapıldı.
Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından, Kulu İtfaiyesine en son teknoloji ile üretilmiş, tamamen dijital ve 28 metre merdiveni ile yüksek binalarda 6. kata kadar müdahale edilebilecek kapasitelere sahip İtfaiye aracı verildi. Yeni aracı İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici’den Kulu İtfaiyesi personellerinden Mahmut Arslan teslim aldı. Konya’da şoförlük, yangın esnasında aracın ayaklarının kullanılması ve merdiven hareketleri ile ilgili 1 tam gün eğitim aldığını, aldığı eğitimi Kulu İtfaiyesinde çalışan personele de aktaracağını belirten Arsalan, “Yeni aracımızla birlikte Kulu’da itfaiyemizin gücüne güç kattık. Şu an ilçemize hizmet veren 4 aracımız bulunmakta. Kulu genelinde meydana gelebilecek ev, arazi ve diğer yangın türlerine en kısa zamanda yetişerek müdahale edebileceğiz” dedi.
YORUM EKLE