Gönüllü İtfaiyecilik Anlatıldı

Konya’nın Ereğli ilçesinde ilçe merkezine uzak alanlarda belirlenen kişilere itfaiyecilik eğitimi veriliyor.Sazgeçit Mahallesi’nde Ereğli İtfaiye Müdürü Coşkun Gülsoy ve itfaiye erleri, vatandaşlara gönüllü itfaiyeciliği anlatarak bilgi...

Gönüllü İtfaiyecilik Anlatıldı
banner230
Konya’nın Ereğli ilçesinde ilçe merkezine uzak alanlarda belirlenen kişilere itfaiyecilik eğitimi veriliyor.
Sazgeçit Mahallesi’nde Ereğli İtfaiye Müdürü Coşkun Gülsoy ve itfaiye erleri, vatandaşlara gönüllü itfaiyeciliği anlatarak bilgi verdi. Profesyonel itfaiye istasyonlarının olmadığı kent merkezine uzak yerlerde 20-40 yaş arasındaki kişileri seçerek eğittiklerini ve itfaiyeciliği öğrettiklerini kaydeden Ereğli İtfaiye Müdürü Coşkun Gülsoy, itfaiyecilik eğitimi alan gönüllü itfaiyecilerin olası bir yangın durumunda profesyonel itfaiye ekipleri gelinceye kadar yangına müdahale edebileceklerini ve profesyonel ekip gelince de ortak hareketle yangını söndüreceklerini kaydetti.
Gülsoy, Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in de projeye büyük önem verdiğini ve desteklediğini vurgulayarak, vatandaşların mağdur olmaması için hayata geçirilen bu projenin sahiplenilmesi gerektiğini belirtti.
Mahallelinin sorularını da cevaplayan Gülsoy, gönüllü itfaiyecilerin kullanabilecekleri yangın söndürme tankları vereceklerini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE