Ereğli’de Fırınlar Denetleniyor

Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Ramazan Dolayısıyla Fırın Denetimlerini Arttırdı.

Ereğli’de Fırınlar Denetleniyor
banner230
Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan dolayısıyla fırın denetimlerini arttırdı.
İftarın vazgeçilmezi olan Ramazan pidesi ve Ramazan ayının değişmeyen lezzeti tahinli pide üretim koşulları ve gramajları kontrol edildi. Gerekli hijyen ve imalat yeterliliğini taşımayan yerler ise uyarıldı. Ramazan ayı dolayısıyla zabıta ekiplerince unlu mamul üretimi ve satışı yapan işletmelere yönelik denetimler sıklaştırılarak devam ediyor. Fırınlar, ruhsat, çalışan personelin kıyafeti, imalathanelerde kullanılan çöp kovaları ve mutfak malzemeleri, un depolama koşulları hijyen, ağırlık ve sağlığa uygunluk bakımından denetlendi. Denetimlerde Ramazan pideleri ve Ramazan Ayının değişmeyen lezzeti tahinli pidelerin gramları kontrol edildi.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven, işletmelerin hijyene dikkat etmesini isteyerek, “Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz belli periyotlarda denetim yapıyorlar. Ramazan nedeniyle bu denetimleri sıklaştırdık. Halkımızın sağlıklı gıdalara ulaşabilmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Üretimlerin hijyen kurallarına uygun, kaliteli ve doğru gramajda olmasına önem veriyoruz” dedi.
Vatandaşlar ise, zabıta ekipleri tarafından imalathanelerin belirli aralıklarla denetim yapmasından son derece memnun olduklarını söyledi.
YORUM EKLE