Cihanbeyli’de Kutlu Doğum Etkinlikleri

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde Kutlu Doğum Haftası çeşitli etkinliklerle devam ediyor.Cihanbeyli Belediye Konferans Salonunda, Cihanbeyli Müftülüğü tarafından organize edilen programa, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, Cihanbeyli...

Cihanbeyli’de Kutlu Doğum Etkinlikleri
banner230
Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde Kutlu Doğum Haftası çeşitli etkinliklerle devam ediyor.
Cihanbeyli Belediye Konferans Salonunda, Cihanbeyli Müftülüğü tarafından organize edilen programa, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, Cihanbeyli Kaymakamı Ahmet Gencer, Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Cihanbeyli Emniyet Müdürü Murat Kocal, Cihanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Satılmış, Belediye Meclis Üyeleri, Cihanbeyli Müftüsü Kuddusi Doğan, daire amirleri ve davetliler katıldı.
Program Mevlana Cami İmam Hatibi Şakir Bayır’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Cihanbeyli Müftüsü Kuddusi Doğan yaptığı konuşmada, “İslam ülkelerinin Hz. Muhammed’in ahlakı ile yaşamaya her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların ve buhranın çözüm yolu, Peygamber Efendimizin sünnetinden ve ahlakından geçmektedir" dedi.
İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar’ın “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” konulu konferansıyla devam eden program, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında dereceye girenlerin ödüllendirilmesi ile sona erdi.
YORUM EKLE