Beyşehir’de Parklar Donatılıyor

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, mahallelerde bulunan çoklu oyun gruplarının yer aldığı parklarla donatılıyor.Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda farklı mahallelerde...

Beyşehir’de Parklar Donatılıyor
banner230
Konya’nın Beyşehir ilçesinde, mahallelerde bulunan çoklu oyun gruplarının yer aldığı parklarla donatılıyor.
Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda farklı mahallelerde 10 adet çocuk oyun grubu kurulumu tamamlanırken, mevcut parkların da yenileme çalışmaları başladı. Belediye ekipleri, başlattıkları bu detaylı çalışma sonucunda bir yıl içerisinde Damlapınar, Damlapınar Yayla, Bademli, Karahisar, Karadiken, Çiçekler, Avdancık, Fasıllar, Gönen ve Yunuslar Mahallelerinde zemin düzenlenmesi yapılarak çocuk oyun gruplarının kurulumunu tamamladı. Parklarda yapılan incelemeler sonucunda ihtiyaç duyulan yerlerde yeşil alan çalışmaları da yürütülüyor. Çocuk oyun gruplarının yanı sıra sosyal faaliyetlerin gerçekleştirebileceği spor sahaları yapılıyor.
Park ve bahçeler gibi yeşil alanların, çocuk oyun gruplarının kent yaşamında çok önemli roller üstlendiğini belirten Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “İhtiyaç duyulan mahallelerimizde park yapım çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. 10 ayrı mahallemizde zemin çalışması ve çocuk oyun grupları kurulumu yapıldı. Tespitlerimiz doğrultusunda yeni park yapım çalışmalarımız ivedilik kazandı. Her zaman olduğu gibi mevcut park ve bahçelerimizin bakımları ve düzenlemeleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın en iyi koşullarda mutlu ve huzurlu bir şekilde bu parklardaki oyun alanları ve yeşil alanlardan yararlanabilmesi için uğraşıyoruz. Kentimizin birçok noktasında farklı mahallelerimizde çocuk oyun grupları, park ve yeşil alan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE