banner271

Tuba Yakan, Madrid’de İkinci Oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un Başarılı Milli Karatecisi Tuba Yenen Yakan, İspanya’nin Madrid Kentinde Yapılan Özel Turnuvada İkincilik Kürsüsüne Çikti.

Tuba Yakan, Madrid’de İkinci Oldu
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un başarılı milli karatecisi Tuba Yenen Yakan, İspanya’nın Madrid kentinde yapılan özel turnuvada ikincilik kürsüsüne çıktı.
Son yapılan Avrupa şampiyonasında Avrupa ikincisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un milli karatecisi Tuba Yenen Yakan’dan bir başarıda İspanya’dan geldi. İspanya’nın Madrid kentinde bu yıl ikincisi düzenlenen Female Espania Cup Uluslararası Bayanlar Karate şampiyonasında bayan millilerimizde kadroda yer alan Kağıtsporlu Tuba Yenen Yakan 55 kiloda tatamiye çıktı.
İspanya ve Türkiye’nin yanı sıra turnuvaya Meksika, Portekiz, Sırbistan Mısır ve Fransa’dan çok sayıda karateci katıldı. Bayan karatecilerin mücadele ettiği yarışmada Tuba Yenen Yakan ilk turda Meksikalı, ardından İspanyol ve Portekizli rakiplerini yenerek finale kaldı. Finalde Mısırlı rakibiyle karşılaşan Tuba Yenen Yakan müsabakanın son beş saniyesinde basit bir hatadan dolayı rakibinin aldığı sayıyla yenilerek ikinci oldu.
YORUM EKLE