Sedaş’a Bakan Işık Müdahalesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın başkanlığında ve SEDAŞ temsilcileriyle yapılan toplantıda, Kocaeli’nin elektrik sorunları masaya yatırılarak yetersiz altyapıların acilen yenilenmesi kararı alındı.Bilim, Sanayi ve Teknoloji...

Sedaş’a Bakan Işık Müdahalesi
banner230
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın başkanlığında ve SEDAŞ temsilcileriyle yapılan toplantıda, Kocaeli’nin elektrik sorunları masaya yatırılarak yetersiz altyapıların acilen yenilenmesi kararı alındı.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, AKKÖK İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü ve SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven’in katılımlarıyla Ankara’da toplantı yaptı. Kocaeli’deki elektrik yatırımlarının değerlendirildiği toplantıda, kentte yaşanan elektrik sorunları da irdelendi.
Dağıtım şirketinin özellikle kış aylarında kent halkını sıkıntıya sokan yaklaşımlarından rahatsız olan il yöneticileri ve EPDK, SEDAŞ yönetimini uyardı. Toplantıda şebeke alt yapısının güçlendirilmesi ve sistemdeki en riskli alanların, kör noktaların belirlenerek 2015 yılında ivedilikle yenilenmesi kararı alındı.
Arıza, onarım ve bakım faaliyetlerinin de konuşulduğu görüşmede Bilim, Sanayi ve teknoloji Bakanı Fikri Işık, bu konuda tespit edilen yetersizliklerin SEDAŞ tarafından takviye arıza onarım ekipleriyle giderilmesi talimatı verdi.
Trafoların periyodik bakımlarının düzenli yapılması, kritik noktalarda havai hatların yer altına alınması gerektiğinin ifade edildiği toplantıda, eski ve bakımsız panoların bu yıl yenilenmesi benimsendi. Toplantıda ayrıca, Kocaeli’nde bulunan toplam 25 bin ağaç direğin 2015 yılı içerisinde yenileriyle değiştirilmesi kararı alındı.
Kocaeli’ndeki arıza bildirim ve bilgilendirme sisteminin yetersiz olduğunun tespit edildiği toplantıda, kentteki vatandaşların elektrik arızalarına karşı anlık olarak bilgilendirilmesi vurgusu yapıldı. SEDAŞ’ın arıza sistemi için kullandığı ALO 186 hattında çalışan personelin kriz zamanlarında takviye edilmesi ya da bu hizmetin TEDAŞ veya EPDK’ ya devredilmesi seçenekleri gündeme geldi.
YORUM EKLE