Öğrencilere Su Tasarrufu Ve Çevre Bilinci Aşılandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evi öğrencilerine “Su Tasarrufu ve Çevre Bilinci” semineri ile farkındalık oluşturuyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve İSU Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa...

KOCAELİ 20.04.2015, 12:16
Öğrencilere Su Tasarrufu Ve Çevre Bilinci Aşılandı
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evi öğrencilerine “Su Tasarrufu ve Çevre Bilinci” semineri ile farkındalık oluşturuyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve İSU Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, “22 Mart Dünya Su Günü” münasebetiyle Bilgi Evi öğrencilerine “Su Tasarrufu ve Çevre Bilinci” farkındalığı oluşturmak amacı ile seminer verildi. Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve İSU’nun ortaklaşa düzenlediği, Derince-Körfez, İzmit, Gebze, Başiskele-Gölcük bölgelerindeki Bilgi Evleri öğrencilerine verilen seminerlerin sonuncusu Karamürsel Alp Bilgi Evi öğrencilerine verildi. Program Bilgi Evleri Genel Koordinatörü, Karamürsel Alp Bilgi Evi öğrencileri, öğretmenleri, idarecilerinin katılımıyla Karamürsel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı seminerde, İSU Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir çocuklara su tasarrufu ve çevre bilinci hakkında eğitim verdi.
Seminerde çocuklara özellikle su tasarrufu ile bilgiler verilerek, suyun insanlık için önemi vurgulandı. Son zamanlarda dünya genelinde su kaynaklarının giderek azalması ve kuraklığın artması konusuna dikkat çekilerek, çocukların su tasarrufunu her yerde, her koşulda alışkanlık haline getirmeleri yönünde bilgiler verildi. Ayrıca atık su arıtımının çevreye faydalarına da değinen Demir, atık suların arıtılmadan doğaya salınmasının zararlarından bahsetti. Sinevizyon gösterimiyle desteklenen seminerde konular görsel olarak, en sade şekilde çocuklara aktarılmaya çalışıldı.
Öğrencilerle bire bir iletişim kuran Demir, seminer boyunca anlatılan konular hakkında onlara sorular sorup, konuyu eğlenceli hale getirerek aktarmaya çalıştı. Çevre bilinci ve su tasarrufunu çocuklara akılda kalıcı ve eğlenceli yöntemlerle öğretmenin bilincinde olan eğitimciler, “Oyun İstasyonu” adlı tiyatro grubunun, doğaçlama tiyatro oyunlarıyla çocukları eğlendirdiler. Tiyatro oyuncuları, sergiledikleri oyunda çocukları da bizzat oyunun içine dâhil ederek, onları hem eğlendirip hem de “Su Tasarrufu ve Çevre Bilinci” hakkındaki önemli bilgileri aktardılar.
Son olarak Karamürsel bölgesindeki Bilgi Evlerine verilen seminer ile Kocaeli genelindeki 13 Bilgi Evinde toplam 961 öğrenciye su tasarrufu ve çevre bilinci aşılandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Evleri ile bilgi destek programlarının yanı sıra çocukların sosyal ve kültürel gelişmelerine katkı sağlamaya devam ediyor.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:40
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@