Kutlu Doğum Haftası Körfez’de Kutlandı

Hz. Muhammed’in Kutlu Doğum’unun bin 441’inci yıldönümü Körfez’de çeşitli programlarla kutlandı.Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programlara Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Körfez Müftüsü...

KOCAELİ 16.04.2015, 17:22
Kutlu Doğum Haftası Körfez’de Kutlandı
banner230
Hz. Muhammed’in Kutlu Doğum’unun bin 441’inci yıldönümü Körfez’de çeşitli programlarla kutlandı.
Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programlara Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Körfez Müftüsü Hasan Erdoğan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Körfezliler’i selamlamak üzere kürsüye gelen Başkan Baran, “Peygamberimiz bir hadisi şerifin de Allah’a yemin ederim ki sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız buyurmuştur. O, örnek hayatıyla Müslümanlar’ın sosyal hayatında birliği sağlamıştır. Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi erdemleri kişiliğinde toplamış olan Peygamber Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, sevgiye ve iyiliğe teşvik etmiştir. Bizim öncelikle sevgiyi ailede kurmamız gerekiyor. Müslüman toplumların aile değerleri mutlaka korunmalı, bu birliği yok edecek olumsuzluklara geçit vermemeliyiz. İnsanlarla iletişim kanallarını her zaman açık tutmalı, yüce Peygamberin yolundan gitmeliyiz” dedi.
Program konuşmaların ardından okunan kuran tilavetiyle devam etti. Öğrencilerin hazırladıkları birbirinden güzel ve anlamlı içerikler izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Programın ardından da öğrenciler arası düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere hediyeleri verildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@