banner271

Körfez’de Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Programlarla Kutlanıyor

Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli, Yukarı Hereke Birlik ve Beraberlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği kutlu doğum programına katıldı.Yukarı Hereke Emre Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa, Hereke halkı...

Körfez’de Kutlu Doğum Haftası Çeşitli Programlarla Kutlanıyor
banner230
Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli, Yukarı Hereke Birlik ve Beraberlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği kutlu doğum programına katıldı.
Yukarı Hereke Emre Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa, Hereke halkı yoğun ilgi gösterdi. Açılış konuşması ve Kuran tilavetiyle başlayan program naat okuma, ilahi ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.
Dünya yazarlarının Efendimiz Hz. Muhammet Mustafa (S.A.V) için yazdığı güzel sözlerin yazıldığı sinevizyon izleyicilerin büyük beğenisi topladı. Sümeyra Korgan ve Tuana Polat’ın efendimiz Hz. Muhammet Mustafa (S.A.V) için okuduğu şiir ise salondakilere duygusal anlar yaşattı.
İzleyicilere efendimiz hakkında kısa bir sohbet veren Mustafa Sağlam, Hz. Muhammet Mustafa (S.A.V)’in güzel ahlakından bahsetti. Sağlam, “Peygamberimizin en güzel özelliği, başkaları için önerdiği öğütleri ve kuralları ilk önce kendi yaşamında uygulamasıdır. Kendini başkalarından üstün görmemesi, Kuran’ın öğüt ve yasaklarını yaşamından uygulaması onun ne kadar üstün bir insan oluşuna en güzel örnektir. Peygamberimiz bütün güzel ahlakları ve güzellikleri toplamış, örnek bir kişidir. Onun ahlakını kelimelere sığdırmak çok zordur. Onun ahlakı Kuran ahlakıdır” ifadelerini kullandı.
Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli, Hz. Muhammed’in bütün âleme rahmet olarak gönderildiğini dile getirerek, “Gül deyince akla Hz. Muhammed gelir, Hz. Muhammed deyince akla gül gelir. Âlemlere Rahmet, Merhamet Peygamberi Hz. Muhammed’in doğumunun 1444.’inci yılında sizlerle olmaktan çok mutluyum. Kutlu Doğum haftasına dair yapılan etkinlikler aslında O’nu anma değil, anlama programlarıdır. O’nun getirmiş olduğu evrensel mesajları çok iyi anlamalı, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize asla zarar vermemeliyiz. Allah milletimizin birliğini, dirliğini bozmasın. Kutlu Doğum Haftası, İslam Âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirsin” dedi
YORUM EKLE