Görme Engelliler, Sekapark’ta Daha Rahat Dolaşabilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, görme engelli vatandaşların Sekapark’ta dolaşabilmeleri için çalışma yapıyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı en büyük projelerden biri olan Sekapark’ta görme engelli vatandaşlar...

Görme Engelliler, Sekapark’ta Daha Rahat Dolaşabilecek
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, görme engelli vatandaşların Sekapark’ta dolaşabilmeleri için çalışma yapıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı en büyük projelerden biri olan Sekapark’ta görme engelli vatandaşlar için yeni bir uygulama yapılıyor. Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, görme engellilere özel bir yol yapıyor. Görme engellilerin daha rahat dolaşabilmesi için sarı renkli görme engelli yürüyüş yolu, Sekapark’ın her yerine monte ediliyor. Görme engelli yürüyüş yolu üzerine basıldığında hissedilen kabartma izler sayesinde güvenli bir hat üzerinde yürümeye olanak sağlıyor.
Sekapark’ın çevresini ve içini saracak olan görme engelli yürüyüş yolu 7 kilometre uzunluğunda olacak. Görme engelli vatandaşlar bu yolu kullanarak Sekapark’ta uzun yürüyüşler yapabilecek. Sekapark’taki engelli yürüyüş yolu bazı bölümlerde görme engelli vatandaşları dinlenebilmeleri için banklara da yönlendirecek.
YORUM EKLE