Endonezyalı Çocuklar Kocaeli’ye Geldi

23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı için Kocaeli’ye gelen Endonezyalı çocuklar misafir olacakları ailelerle buluştu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı...

Endonezyalı Çocuklar Kocaeli’ye Geldi
banner230
23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı için Kocaeli’ye gelen Endonezyalı çocuklar misafir olacakları ailelerle buluştu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı için yurt dışından ilk misafirler gelmeye başladı. Pazar gecesi Kocaeli’ye gelen Endonezyalı misafirler, fuar süresince evlerinde misafir olacakları ailelerle Başiskele Kartonsan Ortaokulu’nda buluştu. Başiskele Kartonsan Ortaokulu’nda kalacakları ailelerle buluşan Endonezyalı çocukları misafir edecek ailelerin arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Başkan Vekili Zekeriya Özak da bulunuyor. Kartonsan Ortaokulu’nda misafir edecekleri çocukları alan Özak ve Büyükakın ailesi, misafirlerini sıcak bir karşılamanın ardından evlerine götürdü.
Bu yıl 44 ülkeden bin 100 çocuğun katılacağı şenlik ve eğlence fuarı için ilimize gelen çocuklar her yıl olduğu gibi ailelerin evinde misafir edilecek. 44 ülkeden şenliğe gelecek dünya çocukları, ülkemizin, şehrimizin ve kültürümüzün tanıtılması, Kocaeli’ndeki çocuklarla kaynaşmaları, kalıcı dostluklar oluşturmaları amacıyla aileler tarafından misafir ediliyor.
YORUM EKLE