Dilovası’nda Kutlu Doğum Haftası Coşkuyla Kutlandı

Kutlu Doğum Haftası tüm İslam aleminde olduğu gibi Dilovası’nda da coşku ile kutlandı.Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1441. Yıldönümünün kutlandığı Kutlu Doğum Haftası Dilovası’nda da coşku ile kutlandı. Kutlu Doğum Haftası...

Dilovası’nda Kutlu Doğum Haftası Coşkuyla Kutlandı
banner230
Kutlu Doğum Haftası tüm İslam aleminde olduğu gibi Dilovası’nda da coşku ile kutlandı.
Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1441. Yıldönümünün kutlandığı Kutlu Doğum Haftası Dilovası’nda da coşku ile kutlandı. Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Dilovası İlkokulunda düzenlenen programa Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda bir selamlama konuşması yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Bizler iyiliği kötülükten ayırt etmeyi, hak ile batılın arasına set koymayı, birbirimizi sevmeyi, samimiyeti ve samimiyetle birbirimize kardeş demeyi ondan öğrendik. Ahlaklı olmayı ve ahlaklı bir toplum inşa etmeyi, erdemli olmayı, insana saygının en yücesini, adaletle yönetmeyi, barışı, huzuru ve sükûneti ondan öğrendik. Kısacası dünya hayatımıza mana katan tüm erdemli davranış ve değerleri ondan öğrendik” dedi.
Program, Türkiye’de ilk kez Dilovası İlkokulu’nda düzenlenen ’Veliler Arası 40 Hadis Ezberleme’ yarışmasında dereceye giren velilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.
YORUM EKLE