Darıca’da Atıl Haldeki SGK Tesisleri Halk Plajı Olarak Hizmete Girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 20 yıldır atıl vaziyette duran Darıca Bayramoğlu sahilindeki SGK tesislerini kente kazandırdı.Kocaeli’nin güzel ilçelerinden Darıca’da 20 yıldır atıl vaziyette duran ve bakımsızlıktan dolayı SGK personelinin...

KOCAELİ 30.07.2015, 11:42
Darıca’da Atıl Haldeki SGK Tesisleri Halk Plajı Olarak Hizmete Girdi
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 20 yıldır atıl vaziyette duran Darıca Bayramoğlu sahilindeki SGK tesislerini kente kazandırdı.
Kocaeli’nin güzel ilçelerinden Darıca’da 20 yıldır atıl vaziyette duran ve bakımsızlıktan dolayı SGK personelinin de kullanamadığı Sosyal Güvenlik Kurumuna ait tesisler, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun çabasıyla, Kocaeli halkının kullanıma kazandırıldı. İçerisinde yüzme havuzu da bulunan tesis Büyükşehir ekiplerinin yoğun çalışmasıyla deniz sezonuna yetiştirilirken, kamuoyundan ve özellikle bayanlardan gelen talep üzerine bu bölge kadınlar plajı olarak hizmete girdi. 1972 yılında hizmete açılan ancak ilerleyen yıllarda atıl kalan tesisin SGK’dan devir alınmasıyla, çürümeye terk edilen bir kamu yatırımı daha Kocaelili vatandaşların ihtiyacına karşılık vermesi için yenilenerek hizmete açıldı.
Başkan Karaosmanoğlu SGK’dan devir alınan tesis için yaptığı açıklamada, “Atıl duran bu tesis şimdi hayat buldu. Yoğun girişimlerimiz sonrasında bu dinlenme tesisini ayağa kaldırarak, özellikle kadınlarımızdan gelen talep nedeniyle sadece bayanların kullandığı plaj, yüzme havuzu ve tesisi hizmetin en güzeline layık kadınlarımıza tahsis ettik” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kentte yaşayan bütün vatandaşları Bayramoğlu sahilinde halka açık olan plaja, bayanlara tahsisli kadınlar plajı ve bu sezon devreye koyulan SGK’dan devir alınan tesisi kullanmaya daha davet etti. Başkan Karaosmanoğlu, “Darıca ilçemizde sadece bayanlara ayrı plajımız var. Güvenlik hizmetlerini de bayanlar yapıyor. SGK’dan devir aldığımız havuzumuzu ve tesisimizi de hizmete açtık. Sahilde kadınlar plajını zaten geçen yıl açmıştık. SGK’dan devir aldığımız tesisimizde ki havuzu kadınlarımız da kullanabilir” şeklinde açıklama yaptı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 06 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:38
Öğle 12:37
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@