Çocuklar Gönüllerince Bir Bayram Yaşayacak

Kocaeli’nde düzenlenecek olan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nın çalışmaları sürüyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim...

KOCAELİ 15.04.2015, 10:13
Çocuklar Gönüllerince Bir Bayram Yaşayacak
banner230
Kocaeli’nde düzenlenecek olan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nın çalışmaları sürüyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı nedeniyle okul yöneticileriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda bu yıl 44 ülkeden bin 100 çocuğun katılacağı şenlik ve eğlence fuarı hakkında okul yöneticilerine bilgi verildi.
44 ülkeden şenliğe gelecek dünya çocukları, Türkiye ve Kocaeli kültürünün tanıtılması, Kocaeli’ndeki çocuklarla kaynaşmaları, kalıcı dostluklar oluşturmaları amacıyla aileler tarafından misafir ediliyor. Daire başkanı Fidan, dünya çocuklarını evlerinde misafir edecek öğrencilerin okul müdürleri ve yöneticileriyle bir araya gelerek, şenlik ve eğlence fuarıyla ilgili bilgiler aktardı. Fidan, bu yıl şenliğinin ana temasının “Spor ve Sağlıklı Yaşam” olarak belirlendiğini söyledi.
Fidan, bu yıl 4.’sü düzenlenecek 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Eğlence Fuarına Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıklarıyla, Kocaeli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bakanlıklara bağlı federasyonlar gibi birçok paydaşın festivale destek verdiği belirtildi. Türkiye Voleybol Federasyonu ile yapılan görüşmeler neticesinde 10 Balkan ülkesinden 10-12 yaş grubundan 150 çocuk voleybolcuyla Balkan Çocuklar Voleybol Festivali gerçekleştirileceğini söyleyen Fidan, 8-13 yaş grubundan bin 500 minik karatecinin katılımıyla Uluslararası Çocuk Karate Turnuvası yapılacağını dile getirdi.
Her branştan sporcu çocukların katılımıyla oluşan dev koronun sporcu andını okuyacağını ifade eden Fidan, bu yılda her yıl olduğu gibi birbirinden renkli atölye çalışmaları, sahne şovları ve spor ve sağlıklı yaşam aktiviteleriyle çocukların gönüllerince bir bayram yaşayacaklarının müjdesini verdi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@