Çocuk Hakları Masası Uluslararası Kongrede

İzmit Belediyesi çocuklara yönelik hizmetlerini uluslararası arenada da sürdürüyor.İzmit Belediyesinin çocuklara yönelik çalışmaları uluslararası boyutta da hız kesmeden devam ediyor.Marmara Belediyeler Birliği tarafından 11 - 12 Nisan tarihlerinde...

Çocuk Hakları Masası Uluslararası Kongrede
banner230
İzmit Belediyesi çocuklara yönelik hizmetlerini uluslararası arenada da sürdürüyor.
İzmit Belediyesinin çocuklara yönelik çalışmaları uluslararası boyutta da hız kesmeden devam ediyor.
Marmara Belediyeler Birliği tarafından 11 - 12 Nisan tarihlerinde Harbiye Askeri Müzesinde düzenlenen 1.Uluslararası Çocukların Şehri Kongresinde stant açan İzmit Belediyesi Çocuk Hakları Masası dünyanın dört biryanından gelen katılımcıların büyük ilgisini gördü.
Türkiye’de nüfusun yaklaşık üçte birlik dilimini oluşturan çocuklara yönelik şehri yönetenlerce farkındalığın artırıldığı programda; çocukların şehir yaşamında önlerine çıkan engellerin keşfi ve bu engelleri aşmak üzere çözüm önerileri, projeler ve uluslararası örnekle sunulmuştur. Çocuk odaklı çalışmaların yürütüldüğü dünyanın pek çok ülkesinin katıldığı kongrede, çocuklara yönelik önemli konulara değinildi.
İzmit Belediyesi tarafından kurulan stant belediyeler birliği yönetimi tarafından da büyük ilgi görerek ziyaretçi akınına uğradı.
YORUM EKLE