Bilgievleri Öğrencileri Mimar Sinan’ı Andı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri öğrencileri, Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarla günü nedeniyle Yeni Cuma Camii’ne ziyaret düzenlediler.Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne...

Bilgievleri Öğrencileri Mimar Sinan’ı Andı
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri öğrencileri, Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarla günü nedeniyle Yeni Cuma Camii’ne ziyaret düzenlediler.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Bilgievleri, Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü’nde ortak bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte Mimar Sinan’ın İzmit’teki güzide eseri olan Yeni Cuma (Pertev Mehmet Paşa) Camii’ne ziyarette bulunuldu.
Derince Mehmet Akif Ersoy, Ertuğrul Gazi ve Körfez Fatih Sultan Mehmet Bilgievleri’nden öğrenci ve eğitmenlerin katıldığı etkinlikte, Yeni Cuma Camii İmam Hatibi çocuklara caminin tarihçesi ve özellikleri hakkında bilgi verdi. Özellikle caminin temelinin sağlamlığını ve ahşap yapıların değişmeden günümüze kadar geldiğini, Mimar Sinan’ın mimari dehasını bu esere nasıl yansıttığını öğrencilere aktardı.
Daha sonra Bilgievi eğitmenleri tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisiyle usta mimar büyük deha Mimar Sinan’ın hayatı hakkında bilgiler verildi. Cami cemaatinin de büyük bir ilgi ve memnuniyet gösterdiği etkinlikte Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, "Mimar Sinan, etkisi yüzyıllar boyu sürmüş, her dönemde saygınlığını korumuş, dünyanın en büyük mimarlarından biridir" dedi.
Etkinlik sonunda çocukların etkinliğe dair mutlulukları yüzlerinden okunurken, çocuklar Mimar Sinan baskılı fincan ve cami cemaati tarafından çikolata hediye edilerek uğurlandı.
YORUM EKLE