Bi Dünya Spor 23 Nisan Şenliği’nde

23 Nisan Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nın bu seneki ana teması spor ve sağlıklı yaşam olarak belirlendi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında 4’üncüsünü gerçekleştirdiği Çocuk Eğitim...

Bi Dünya Spor 23 Nisan Şenliği’nde
banner230
23 Nisan Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nın bu seneki ana teması spor ve sağlıklı yaşam olarak belirlendi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında 4’üncüsünü gerçekleştirdiği Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda her sene farklı bir temaya öncelik veriliyor. Dünya çocuklarının Kocaeli’de ağırlandığı festival kapsamında hayata geçirilen ve Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan fuarın bu seneki ana teması “Spor ve Sağlıklı Yaşam” olacak.
Dünya çocuklarının Kocaeli’de ağırlandığı 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali, 22 Nisan Çarşamba günü yapılacak kortej ve açılış töreni ile başlayacak. Uluslararası festivale 44 ülkeden bin 100 çocuk katılacak. Festival içinde Türkiye’ye örnek olan Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nın ana teması olarak Spor ve Sağlıklı Yaşam seçildi. Bu kapsamda festivalin yapılacağı Uluslararası Fuar Merkezi’nde belirlenen 3 ana salonda spor ve sağlıklı yaşam içerikli etkinliklere ağırlık verildi.
Çağımızın en önemli hastalıklarına sebep olan hareketsizliğe yönelik oluşturulan tema kapsamında birçok spor dalında stant açılacak. 30’u aşkın spor standında çocuklar o spor dalı ile tanışma fırsatı bulacak. Aynı zamanda uygulamalı olarak spor yapılacak stantlarla uzman öğreticiler tarafından ayrıntılı olarak bilgiler de sunulacak.
Spor ve sağlıklı yaşam temalı festivalde ayrıca iki adet uluslararası turnuva düzenlenecek. Balkan Çocuklar Voleybol Festivali’ne 10 Balkan ülkesinden 150 çocuk katılacak. Ayrıca 8-13 yaş grubu 1500 minik karatecinin katılacağı karate turnuvası da fuara renk katacak. Her branştan sporcu çocukların katılımıyla oluşan dev koronun sporcu andını okuyacağı fuarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’un maskotu SEKO, spor ve sağlıklı yaşama dair bilinçlendirici etkinliklerle çocuklara hitap edecek. Kısacası fuarda çocuklar ve her yaştan birey spora doyacak.
YORUM EKLE