Başkan Karaosmanoğlu, Gosb’u Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Organize Sanayi Bölgesi yönetimini ziyaret ederek, sanayi bölgesinde burada bulunan bir fabrikada incelemelerde bulundu.Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini (GOSB) ve bölgede...

KOCAELİ 14.04.2015, 12:48
Başkan Karaosmanoğlu, Gosb’u Ziyaret Etti
banner230
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Organize Sanayi Bölgesi yönetimini ziyaret ederek, sanayi bölgesinde burada bulunan bir fabrikada incelemelerde bulundu.
Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini (GOSB) ve bölgede bulunan bir klima fabrikasını ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, burada kurumlar arası iletişim ve işbirliğinin öneminin üzerinde durdu. GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, Başkan Vekili Ümit Şişmanoğlu ve Bölge Müdürü Zeynep Nil Sönmez’in eşlik ettiği ziyarette, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na organize sanayi bölgelerinin ulaşım projelerine dönük isteklerini paylaştılar. Karşılıklı fikir alışverişinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Yeni Kocaeli Yeni 100 Proje" kapsamında yapılacak kavşaklar ve otoyol bağlantı geçiş yolları hakkında GOSB yetkililerinin merak ettiği sorulara da cevap verdi.
Ülkenin üretim merkezi konumundaki Kocaeli’nin her geçen gün büyüdüğü ve ulaşım noktasında gelecekte yaşayabileceği sorunları en aza indirmek için yoğun biçimde çalıştıklarını ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sanayicimizin dünya üzerinde rekabet edebilmesi ve ürettiklerini daha hızlı dünya pazarlarına sunabilmesi için gerekli çalışmaları tüm kurumlarımızla birlikte yapacağız. Bu projeler halkımızın da ulaşım noktasında rahatlamasına ve iş yerlerine daha konforlu gitmesine katkı sağlayacak. 2015-2019 döneminde ulaşım başlığı altında Kocaeli’nde çok önemli yatırımlar yapılacak. Gerek merkezi hükumet gerek biz yerel kurumlar olarak mevcut eksikliklerin giderilmesi için çalışacağız. Üretimi destekleyecek, insanımızın önünü açacağız. GOSB ve diğer organize sanayi bölgelerinin otoyol bağlantıları için proje çalışmalarımız sürüyor. Yakın zamanda netlik kazanacak. Burada gerçekleştireceğimiz hizmet büyük anlamda hem şehrimize hem de insanımıza ulaşım konusunda büyük bir yaşam kolaylığı sağlayacak. Yan yolların bağlantıları ve kavşak düzenlemeleriyle daha kaliteli bir ulaşım için adım atacağız. İlerleyen yıllarda ise raylı sistemleri bu bölgelerimizde aktif kılabilmek için bakanlık nezdinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ulaşım projelerine hız vererek, halkımızın ve sanayicimizin daha mutlu ve üretken olduğu bir şehir imar etmeye çalışıyoruz” dedi.
GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, Başkan Karaosmanoğlu’na yaptıkları sunum sonrasında günün anlamını içeren teşekkür plaketi hediye etti.
Gebze Organize Bölgesi yönetimini ziyaretinde sonra bölgede bulunan bir klima fabrikasını da ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, burada üretim teknolojisi ve çalışan personel hakkında bilgi aldı. Fabrika Müdürü Ahmet Sakızlı ve Üretim Müdürü Koray Özbulut’un fabrika hakkında bilgi verdiği Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu üretim bantlarını da gezdi. Üretilen teknolojinin geldiği noktada sevindirici gelişmelerin yaşandığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Çalışanlarımızın üretimdeki kalitesi dünya üzerinde dikkatleri çekiyor. İnsanımız üretiyor ve AR-GE olarak da markalarımız üzerine düşen görevi yerine getiriyor. 2023 hedefinde koşan ve üreten Türkiye, katma değeri yüksek ürünlerle dünyada daha fazla söz sahibi olacaktır. İnanıyorum ki ülkemizde ki istikrar sürdükçe dünya üzerinde yeni oluşacak pazarlarda firmalarımız yerini daha güçlü biçimde alacaktır” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:27
Güneş 06:49
Öğle 12:31
İkindi 15:34
Akşam 18:03
Yatsı 19:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@