Vali Kolat Kapulukaya Barajında İncelemede Bulundu

Kapulukaya Barajında İncelemelerde Bulunan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kapulukaya Hidro Elektirik Santralinin Enerji Açısından Büyük Önem Arz Ettiğini Dile Getirdi.

Vali Kolat Kapulukaya Barajında İncelemede Bulundu
banner230
Kapulukaya barajında incelemelerde bulunan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kapulukaya Hidroelektrik Santralinin enerji açısından çok büyük bir önem arz ettiğini söyledi.
Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kapulukaya Hidroelektrik Santralini ziyaret ederek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Ziyarette, Vali Kolat yaptığı kısa değerlendirmede, "Kapulukaya Barajı Kırıkkale’de Kızılırmak üzerinde, içme suyu temini ve elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1979-1989 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Bilindiği üzere İç Anadolu ve Kırıkkale ikliminin kurak olma özelliği olması sebebiyle Kapulukaya Barajı ilimiz ve bölgemiz için hayati önem ifade etmektedir. Hem sulama anlamında hem de içme suyu kullanımı anlamında barajımızın önemi çok büyüktür. Hidroelektrik enerji tesislerinin üretim maliyetlerinin düşük olması, enerji kaynağının yerli ve yenilenebilir olması, değişken olan enerji talebine uyum sağlayabilme özelliğine sahip olması gibi avantajları bu tesislerin öncelikli olarak geliştirilmesini gerekli kılan faktörlerdir. Bu nedenle de Kapulukaya Hidroelektrik Santrali enerji açısından çok büyük bir önem arz etmektedir.” dedi.
Ziyarette, Vali Kolat’ın yanı sıra ve Kırıkkale Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, DSİ 56. Şube Müdürü Serkan Bostancıoğlu, Hirfanlı ve Yöresi HES İşletme Müdürü Abdulkadir Özdemir, Kapulukaya Hidroelektrik Santrali Başmühendisi Yücel Yıldırım da bulundu.
YORUM EKLE