Kırıkkale’de Kadın Girişimciler Fidan Dikti

Kırıkkale’de onlarca kadın girişimci, insanlarda çevre bilinci oluşturmak ve doğaya katkı sağlamak amacıyla işlerini bırakarak ağaç diktiler.İnsanlara çevre bilincini aşılamayı ve doğaya katkı sağlamayı hedefleyen Kırıkkale’deki...

Kırıkkale’de Kadın Girişimciler Fidan Dikti
banner230
Kırıkkale’de onlarca kadın girişimci, insanlarda çevre bilinci oluşturmak ve doğaya katkı sağlamak amacıyla işlerini bırakarak ağaç diktiler.
İnsanlara çevre bilincini aşılamayı ve doğaya katkı sağlamayı hedefleyen Kırıkkale’deki kadın girişimciler, Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Ekrem Gök ve Ahılı Köyü Muhtarı Davut Doğan desteğiyle Ahılı Köyü Hamlı Dede mevkinde 500 adet çam fidanı toprakla buluşturdular. Büyük bir keyifle kısa sürede 500 fidanı diken kadın girişimcilere Köy Muhtarı Davut doğan da gözleme ve ayran ikram ederek teşekkür etti.
Fidan dikmeye gelen arkadaşlarının hepsinin iş kadını olduğunu belirten Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Suna Arpaçayözer, kadınlar olarak amaçlarının doğaya katkı sağlamak istediklerini söyledi.
Kadın girişimcilerin bu tür faaliyetlerine her zaman destek verdiklerini belirten TSO Başkanı Ekrem Gök, “Kadın girişimcilerimizin orman oluşturma teklifleri bizleri oldukça heyecanlandırdı. Bu heyecanla zemini oluşturduk. Bu orman da onların bir eseri olacak. Kendilerine teşekkür ediyorum dedi.
Kadın girişimci olarak orman oluşturmaktan büyük keyif aldığını söyleyen Zübeyde Köstekli ise, “Bu çok zevkli, doğayla iç içe yani harika bir duygu bu. Biz de bir nebze doğaya katkıda bulunuyorsak bizim için büyük mutluluk” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273