Tüm İşçi Emeklileri Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı Musa Hangül:

Fotoğraf Altı: Tüm İşçi Emeklileri Dul Ve Yetimleri Derneği'nin Genel Merkez Toplantısına Katılan Kırşehir Şube Başkanı Musa Hangül, Toplantıda Alınan Kararları Açıkladı. (musa_hangul)

Tüm İşçi Emeklileri Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı Musa Hangül:
banner230
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’nin Genel Merkez Toplantısına katılan Kırşehir Şube Başkanı Musa Hangül, toplantıda alınan kararları açıkladı.
Hangül yaptığı açıklamada, "Ankara’da Genel Başkanımız Satılmış Çalışkan ve diğer illerin şube başkanları ile toplantıya katılım gösterdik. Emeklilerimizin yaşantı düzeyi, açlık sınırı altında maaş alanlarla birlikte istenilen düzeyin altındadır.
Devlet İstatistik Kurumunun açıkladığı, oranların altında emekli, Türkiye’de maaş almaktadır. 2015 yılının ilk altı ayı için hükümetimiz emekliye 2.32 oranında zam vermiştir bu emekli için çok komik ve beklenmeyen bir durumdur" dedi.
Emeklilerin gelir durumlarının değerlendirildiği başkanlar kurulu toplantısında alınan kararları anlatan Kırşehir Şube Başkanı Musa Hangül, "Siyasi partiler seçim beyannamelerinde almakta olduğumuz kararları biz emeklilere taahhüt etmeleri en büyük talebimizdir. Çalışanlar ile emekliler arasında yaşanmakta olan ücret uçurumunun giderilerek, çalışana yapılan ücret artışının aynı şekilde emekliye de yapılması, yeni bir intibak yasası çıkarılması, sağlık gibi anayasal haklarda katkı paylarının kaldırılması, dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi, çalışan emekliden sosyal destek piriminin kaldırılması, banka promosyonlarının emekliye de verilmesi için mevcut genelgeye dayalı ek genelge çıkarılması, emekliye de sosyal, kültürel ve ekonomik hakların sunulması" şeklindedir diye konuştu.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273