Girişimcilik Kurslarına Kırşehir’de Yoğun İlgi

Fotoğraf Altı:çalışma Ve İş Kurumu İle Kırşehir Belediyesi Tarafından İmzalanan Protokolle 'kendi İşini Kurmak İsteyen İşsize' Yönelik Açılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Şeçmeleri Yapıldı.(kurs)

Girişimcilik Kurslarına Kırşehir’de Yoğun İlgi
banner230
Çalışma ve İş Kurumu ile Kırşehir Belediyesi tarafından imzalanan protokolle ’Kendi İşini Kurmak İsteyen İşsize’ yönelik açılan uygulamalı girişimcilik eğitimleri şeçmeleri yapıldı.
Kursiyer seçmelerine KOSGEB İl Müdürü Hasan Akgümüş, Şube Müdürü Ahmet Hamdi Ünal, İş ve Meslek Danışmanları Boran Aydoğmuş, Akif Albar katıldı. Yapılan girişimcilik eğitimleri ve kurslar hakkında bilgiler veren İŞ-KUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, "Eğitimlerini başarı ile tamamlayan KOSGEB’E yeni girişimcilik desteği kapsamında iş planını sunan ve planı kabul edilen girişimcilere destek sağlanacak. 30 binliraya kadar hibe 70 binliraya kadar ise yüzde sıfır faizli ilk 2 yıl ödemesiz sonra ki 4 yıl vadeli olmak üzere yüz bin liraya kadar destek verilecek" dedi.
Düzenlenen toplantı sonrası KOSGEB destek oranının yüzde 70, kadın ve engelli girişimciler için ise yüzde 80 olduğu ifade edildi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273