Gazetecilik Ve Matbaacılık Mesleğini Nesilden Nesile Aktarıyorlar

Fotoğraf Altı: 4 Kuşak Bir Arada Aynı Adı Taşıyor (4_kuaşk_bırarada)

Gazetecilik Ve Matbaacılık Mesleğini Nesilden Nesile Aktarıyorlar
banner230
Kırşehir’de gazetecilik ve matbaacılık yapan Arıöz ailesi, mesleklerini nesilden nesile aktarmaya çalışıyor.
Kırşehir’de babadan oğula, hem isimlerini hem mesleklerini aktarmaya çalışan Arıöz ailesi dikkat çekiyor. Mesleğini babasından devraldığını söyleyen Yakup Arıöz, daha önce Kırşehir Zaman isimli bir gazete çıkardığını belirterek, "Yurt dışına gidince gazeteyi ve matbaayı oğlum Hüsnü Arıöz’e devir ettim. Yurt dışında 15 yıl kaldıktan sonra Türkiye’ye döndüm. Hizmetlerimi birleştirdim ve emekli oldum. Şimdi oğlum ve torunumun gazete bürosuna geliyor ve mürekkebin kokusunu iliklerime kadar soluyorum. Unutamıyorsunuz. Bir köşede otursam da, gözüm ve gönlüm gazetede” diye konuştu.
Babası Yakup Arıöz’den gazeteyi alan ve daha sonra Kervansaray Gazetesi’ni çıkaran ardından gazeteyi oğluna devir eden 56 yaşındaki Hüsnü Arıöz de, “Üçü kız dört çocuk ve 4 torun sahibiyim. Geçen yılki birleşme sonucu Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi oldum. Babamdan kalan mesleği devam ettirmeye çalışıyorum. Mesleğimi ve işimi oğlum Yakup Arıöz’e devir etmeye çalışıyorum” dedi.
Dededen gelen mesleği sürdürmeye çalışan ve oğluna da mesleğini devretmek isteyen Yakup Arıöz de, “Gazetecilik ve matbaacılık, dededen bize geçti. Ben hem büyüklerimin işini yürütüyorum, hem de oğlumun adını Hüsnü koymak suretiyle, atalarımdan beri devam eden ismin gelecek kuşaklara taşınmasını sağlıyorum. Son üç kuşak hem gazeteci, hem matbaacıyız.” diye konuştu.
YORUM EKLE