Ziya Eren Bilim Ödülleri Sahiplerine Verildi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Araştırma Merkezi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ’Ziya Eren Bilim Ödülleri’ sahiplerine verildi.Genom ve Kök Hücre Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine,...

Ziya Eren Bilim Ödülleri Sahiplerine Verildi
banner230
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Araştırma Merkezi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ’Ziya Eren Bilim Ödülleri’ sahiplerine verildi.
Genom ve Kök Hücre Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, hayırsever iş adamı Ziya Eren, rektör yardımcıları, akdemisyenler ve öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan hayırsever iş adamı Ziya Eren, eğitime önem verdiğini söyledi. Eren, "2000’li yollara kadar Avrupa’nın ikinci el, devri bitmiş, teknolojisi tükenmiş makinelerini getirip dolayısıyla dünyayı hep geriden takip etmiştik. Avrupa’nın ve dünyanın gerisinde olmak ve onları taklit edici olmak, yeni buluşlar elde edememek ve teknolojiye yönelememek içinde hep bir uhdeydi. 2004 yılı ile birlikte bu amaç ve uhdeden yola çıkarak kazandığımın bir bölümünü eğitime yatırım yapıp ülkeme sadece ekonomik alan dışında da yatırım yapmak kararı aldım" dedi.
ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ise, "Hayırseverlik ülkemizin bir eksikliğiydi ve Kayseri bu konuda bütün Türkiye’ye öncülük yaptı. Hayırseverlik zaten bizim genlerimizde olan bir şeydir. Kayseri’de bir Selçuklu şehridir. Bu, atalarımızdan bize intikal eden bir genetiktir. Bu topraklar zaten hayırseverliğin var olduğu topraklardır. Erciyes Üniversitesi ile beraber bunun bilimsel bir alt yapıya dönüştürülmesini yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından ödül almaya hak kazanan bilim adamlarına ödülleri verildi.
YORUM EKLE