Yahyalılı Minikler Başkan Öztürk’ün Kutlu Doğum Haftasını Kutladı

Yahyalı Müftülüğü Abdurrahman Koyuncu Kur'an Kursu Anaokulu Öğretmen Ve Öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası Münasebeti İle Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk'ü Ziyaret Etti Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün Makamında Gerçekleşen Ziyarette, Minikler Başkan Öztürk'e Hadis Çikartmasi Ve Gül Takdim Ettiler.

Yahyalılı Minikler Başkan Öztürk’ün Kutlu Doğum Haftasını Kutladı
banner230
Yahyalı Müftülüğü Abdurrahman Koyuncu Kur’an Kursu Anaokulu öğretmen ve öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ü ziyaret etti
Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün makamında gerçekleşen ziyarette, minikler Başkan Öztürk’e hadis çıkartması ve gül takdim ettiler.
Yahyalı Müftülük Şefi Behlül Kurtoğlu ziyarette yaptığı konuşmada her yıl 14-20 Nisan tarihleri kutlanan Kutlu Doğum haftası münasebeti ile anaokulu öğrencileri ile birlikte ziyaretlerde bulunduklarını söyledi. Şef Behlül Kurtoğlu “ Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümü münasebeti ile, sizin de katkılarınızla açılan 4-6 yaş ana sınıfımızın öğrencileri ile istedik ki Sayın Başkanımızı, Kaymakamımızı ve daire amirlerini ziyaret ederek, hem Kutlu Doğum Haftalarını kutlayalım hem de yarın akşamki programımıza davet edelim. Bu vesile ile sizi ziyarete geldik. Öğrencilerimiz size gül ve yarın akşamki programımızın davetiyesini takdim etti. Başkanımız hadis çıkartması sepetimizden hadis çıkartması çektirdik. Kendisine çok manidar, güzel bir hadis çıktı. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle hazırladığımız programda bizlere maddi manevi her türlü desteği bize sağlayan başkanımıza çok teşekkür ederim. Bu vesile ile de Kutlu Doğum Haftanızı kutlarım.” diye konuştu.
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’e bu çok önemli ve anlamlı haftada minik öğrencilerin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğu belirterek şunları söyledi. Başkan Öztürk “ Diyanet İşleri Başkanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 10 yıldır Kutlu Doğum Haftası gerek yurt içinde gerekse yurt dışında kutlanılıyor. Yahyalı’mız da bu haftayı coşkuyla kutluyor. Geçtiğimiz yılda biz Kutlu Doğum Haftası kutlamaları çerçevesinde Yahyalı Müftülüğümüzle beraber Kutlu Doğum Ormanı dikmiştik. Bu yılda o geleneğimizi sürdüreceğiz. Allah izin verirse yarın din görevlilerimizle, öğrencilerimizle beraber, Yerköy Mahallemizde tanzim ettiğimiz alana Kutlu Doğum Haftası hatırasına ağaç dikeceğiz. Ben takdim ettiğiniz Gül’ den dolayı teşekkür ederim. Gül gördüğümüz zaman aklımıza Peygamber Efendimiz geliyor. Bu yıl ki hadis çıkartması uygulamanızdan dolayı da sizi tebrik ediyorum. Sepetten benim hisseme düşen Hadisi Şerif “Sizin en hayırlınız eşine (ailesine) iyi davrananızdır.” Diğer bir hadiste “ Allah helal kazanç yolunda kulunu yorgun görmeyi sever.” Bu ne güzellik böyle. Bizde insanların hayırlısı, insanlara hizmet edendir anlayışı ile çalışıyoruz. İnşaallah evimize yorgun vardığımız da Allah bize de sever diye düşünüyorum. Bizde insanlara hizmet için buradayız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Sevgili Peygamberimizin yolundan bizi hiçbir zaman ayırmasın. Ben teşekkür ediyor, Kutlu Doğum Haftamızı tebrik ediyorum.” diye konuştu.
YORUM EKLE