Vali Orhan Düzgün’ün ’Kutlu Doğum Haftası Mesajı’

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kutlu Doğum Haftası Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Vali Orhan Düzgün’ün ’Kutlu Doğum Haftası Mesajı’
banner230
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Düzgün, "Âlemlere rahmet olarak gönderilen, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan, Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmeleri münasebetiyle idrak edeceğimiz Kutlu Doğum Haftasına ulaşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz" ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:
"Örnek hayatı ile kalplere ve akıllara hitap eden Peygamber Efendimiz aynı zamanda tüm insanlığı güzel ahlak, merhamet ve huzurla buluşturmuş; barışı, hoşgörüyü, merhameti, şefkati ve doğruluğu ile tüm insanlığa güzel örnek olmuştur.
Gözyaşının eksik olmadığı günümüz dünyasında, onun tüm insanlığı kucaklayan sevgisine daha fazla ihtiyaç duyulduğu yadsınamaz. Hz. Peygamberin insanlığı huzura kavuşturmak için sergilediği çaba ve bu yolda gösterdiği samimiyeti içeren, “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku” ana başlığı altında yapılacak olan etkinliklerle toplumumuzun birbirini anlamada daha hoşgörülü olacağı kanaatindeyim.
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Hz. Peygamberimizin ahlakının örnek alınmasını temenni ediyor, bu anlamlı haftanın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesine vesile olmasını diliyorum."
YORUM EKLE