Vali Düzgün, Komuta Devir Teslim Törenine Katıldı

Kayseri Valisi Orhan Düzgün 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’nda komuta devir teslim törenine katıldı.2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Hv. Pl. Tümgeneral Ali Demiral’ın emekliye ayrılması dolayısıyla...

Vali Düzgün, Komuta Devir Teslim Törenine Katıldı
banner230
Kayseri Valisi Orhan Düzgün 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’nda komuta devir teslim törenine katıldı.
2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Hv. Pl. Tümgeneral Ali Demiral’ın emekliye ayrılması dolayısıyla düzenlenen törende, komuta bu göreve atanan Hv. Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın’a teslim edildi.
Komuta Devir Teslim Töreni’ne Vali Orhan Düzgün ve eşi Gül Düzgün, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Lojistik Komutanı Korgeneral Atilla Gülhan ve eşi Selma Gülhan, Hv.Plt. Tümgenaral Ali Demiral ve eşi Hatice Demiral, Hv. Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın ve eşi Nermin Yalçın başta olmak üzere mülki ve askeri erkân ile çok sayıda davetli katıldı.
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün kutlama mesajının okunduğu törende Hv. Plt. Tümgeneral Demiral veda konuşması yaparak, “2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi’ni komuta etmekten büyük bir heyecan, mutluluk ve gurur duyduğunu” vurguladı. Konuşmanın ardından Demiral’ın komutanlık forsu gönderden indirildi.
Komutanlık görevini devralan Hv. Plt. Tümgeneral Yalçın da, Türkiye’nin önemli lojistik ve teknoloji merkezlerinden 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi’nde görev yapacak olmanın onur ve mutluluğunu hissettiğini, aynı zamanda da ağır sorumluluğun farkında olduğunu kaydetti.
Hv. Plt. Tümgeneral Yalçın’ın komutanlık forsunun göndere çekilmesi ile devam eden törende Hava Lojistik Komutanlığı ve 2. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı forsu Korgeneral Gülhan tarafından Tümgeneral Demiral’a verildi.
Vali Düzgün ve eşi Gül Düzgün, törenin ardından düzenlenen resepsiyonda, Hv. Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın ve eşi Nermin Yalçın’ı tebrik ederek, yeni görevinde başarılar dilerken, emekliye ayrılan Hv. Plt.Tümgeneral Ali Demiral ve eşi Hatice Demiral’a Kayseri’deki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diledi.
Emekliye ayrılan Hv. Plt. Tümgeneral Demiral, Erkilet 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nın ardından atandığı 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanlığı görevini 2010 yılından beri sürdürüyordu.
YORUM EKLE