Tıbbi Mümessiller Günü Kutlandı

Tıbbi Mümessiller Günü nedeniyle Mümessil Dayanışma Derneği tarafından Atatürk Anatı’na çelenk bırakıldı.Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın...

KAYSERİ 14.04.2015, 11:29
Tıbbi Mümessiller Günü Kutlandı
banner230
Tıbbi Mümessiller Günü nedeniyle Mümessil Dayanışma Derneği tarafından Atatürk Anatı’na çelenk bırakıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.
Çelengin bırakılmasının ardından açıklama yapan Mümessil Dayanışma Derneği Kayseri Şube Başkanı Kubilay Doğan, "Bu gün bizler için çok önemli bir gün. Bu gün 14 Nisan Tıbbi Mümessiller günü. Bundan bir kaç yıl öncesine kadar camia içerisinde birlik olabilmeyi hayal bile edemezken, şimdi Tıbbi Mümessiller Günü’nde düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşabilmekten dolayı mutluyuz" dedi.
Şube Başkanı Kubilay Doğan, "Tıbbi Mümessiller, yasalar ile sınırları belirlenmiş şekilde tıp alanındaki en güncel bilgileri hemkimlere ulaştırırlar. Tıbbi Mümessiller, ilaçların etki ve yan etkileri üzerine hekimlerde farkındalık yaratarak hastaların daha iyi tedavi edilebilmesi için katkı sağlarlar" diyerek şu şekilde konuştu:
"Tıbbi Mümessiller, ilaçlarla ilgili olarak çıkabilecek yan etkilerin 24 saat içinde Sağlık Bakanlığı’na bildirilmesi konusunda aracılık görevi üstlenirler.
Tıbbi Mümessiller, mesleklerini kamu hizmetlerini aksatmadan etik değerlere bağlı kalarak yaparlar.
Daha önce herhangi bir meslek örgütüne sahip olamadığımızdan, sorunlarımızı yeterince dile getiremedik. Artık derneğimiz aracılığıyla sorunlarımızı paylaşma imkanı bulacağız. Hastaların biz Tıbbi Mümessilleri hastanelerde ve kliniklerde tedavilerini engelleyen değil, onları tedavilerinde hekimlere katkı sağlayan bir meslek olarak görmelerini istiyoruz.
Mesleğimizin karşılaştığı tüm zorlukları ancak bir olduğumuz takdirde göğüsleyebiliriz"
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@