Tarihi Vezir Han Sinema Filmi İle Adını Duyuracak

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, tarihi Vezir Han’da restorasyona başlanmadan önce “Mezeci Çırağı” isimli sinema filminin çekileceğini ifade ederek, film seti ve ekibini ziyaret etti.Tarihi Han’da “Pirinç Hanı- Mezeci Çırağı” adlı...

Tarihi Vezir Han Sinema Filmi İle Adını Duyuracak
banner230
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, tarihi Vezir Han’da restorasyona başlanmadan önce “Mezeci Çırağı” isimli sinema filminin çekileceğini ifade ederek, film seti ve ekibini ziyaret etti.
Tarihi Han’da “Pirinç Hanı- Mezeci Çırağı” adlı kitaptan uyarlanarak çekilen filmin ekibi ile bir müddet sohbet ederek, film hakkında bilgiler alan Vali Düzgün, tarihi dokusu ile Kayseri’nin önemli kültür miraslarından biri olan Vezir Hanı’nın film çekimlerine şahitlik edecek olmasının önemine vurgu yaptı.
Sinema ve dizi çekilen yerlerin, o mekânın tanıtımı adına çok faydalı bir işlev gördüğünü ifade eden Vali Düzgün, Vezir Han’da çekilecek olan sinema filminin de gösterime girmesinden sonra ilimizde turizm hareketliliğinin sağlanması adına önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.
Film ekibi adına da yapımcı Özkan İrman Vali Düzgün’e filme konu olan kitabı hediye ederek, verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.
YORUM EKLE