Talas’ta Kutlu Doğum Coşkusu

Talas Belediyesi, İlçe Müftülüğü ile İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programında Hz. Muhammed’in (sav) hayatı ve insanlığa verdiği mesajlar anlatıldı.Gezegen Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen...

KAYSERİ 20.04.2015, 12:32
Talas’ta Kutlu Doğum Coşkusu
banner230
Talas Belediyesi, İlçe Müftülüğü ile İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programında Hz. Muhammed’in (sav) hayatı ve insanlığa verdiği mesajlar anlatıldı.
Gezegen Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve eşi, İlçe Müftüsü Turgut Erhan, AK Parti Kayseri Milletvekili adayları Ahmet Doğan, Kemal Tekden, Havva Talay Çalış, Halil Ergen, Avşar Aslan, Aydın Kalkan, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Yoğun ilgi gören ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, belediye, İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 41 farklı noktada program düzenlediklerini söyledi. Başkan Palancıoğlu, Allah’ın verdiği en büyük nimetin Müslüman olarak dünyaya getirmesi olduğunu belirterek, hayatında karşılaştığı bir olayı şöyle anlattı: "Yurt dışındayken yanımda bizzat Müslümanlığa geçenler gördüm. O anlara şahitlik ettim ve kendi kendime üzüldüm. Çünkü biz Müslümanlığı o kadar rahat bulmuşuz ki Müslüman bir ailenin çocuğu olarak doğmak bizim için dünyanın belki de en büyük nimeti. Hıristiyanlıktan Müslümanlığa geçen arkadaşlara sordular; ’Aklınızda şüphe oluşur sonra tekrar dönme ihtimaliniz olur mu?’ Verdikleri cevap çok güzeldi. Dedi ki: ’Ben ateşten kurtuldum, çıktım. Allah bir daha o ateşe düşmeyi nasip etmesin bana."
Başkan Palancıoğlu, peygamber efendimizin hayatının bütün insanlığa örnek olduğunu kaydederek, "Peygamber efendimizin hayatına baktığımızda ahlak, edep, dürüstlük, doğruluk, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi bütün güzellikleri görüyoruz. Hayatımızın her noktasında peygamber efendimiz bize örnektir. Bize kalan tek şey aslında O’nun hayatını okumak, öğrenmek, anlamak, uygulamak ve gelecek nesillere örnek olmak." dedi.
Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şahin Güven ise Hz. Muhammed’in (sav) hayatından kesitler anlattı.
Konuşmaların ardından gece miniklerin okuduğu şiirler ve yetişkinlerin söylediği ilahilerle sona erdi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:42
İkindi 15:08
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@