Öğrenciler Turizm Haftasında Tarihi Mekanları Gezdi

Turizm Haftası programı kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organizesinde hafta sonu lise ve üniversite öğrencileri gezisi yapıldı.Cumartesi günü üniversite öğrencilerinin katıldığı gezide Sarıoğlan İlçesinin tarihi...

Öğrenciler Turizm Haftasında Tarihi Mekanları Gezdi
banner230
Turizm Haftası programı kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organizesinde hafta sonu lise ve üniversite öğrencileri gezisi yapıldı.
Cumartesi günü üniversite öğrencilerinin katıldığı gezide Sarıoğlan İlçesinin tarihi ve doğal güzelliklerinden Sultan Hanı, Şahruh Köprüsü, Ulu Camii ve Palas Tuzla Gölü ile Kültepe kazı alanı ziyaret edildi.
Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ında eşlik ettiği gezide öğrencilere tarihi ve kültürel miraslar tanıtıldı.
Pazar günü ise öğrencilerin katıldığı Erciyes Kış Sporları Turizm Merkezi gezisi yapıldı.
Hacılar Kapısı ile başlayan gezide öğrencilere gondol gezisinden sonra sucuk ekmek ikramı yapıldı.
İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş gezilerin sonunda yaptığı değerlendirmede “Kayseri Turizminin, ülke turizmi içindeki payını daha da artırarak, sürdürülebilir bir gelişme içerisinde büyümesi gayreti içindeyiz. Hedefimiz kültür, inanç, kış, doğa ve sağlık turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamaktır. Bu amaçla düzenlediğimiz programlar içinde Lise ve Üniversite öğrencilerimize hafta sonu turizm gezileri düzenledik. İlimiz Kültür ve Turizmini daha yakından tanıyan öğrencilerimiz böylece hem turizmin içinde yer alacak hem de İlimizin tanıtımında yer alacaklardır” dedi.
YORUM EKLE