Memur-sen Kayseri Şubesi Öğretmenlerin Maaşına Zam Talep Etti

Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, Memur-Sen’in önümüzde hafta yapılacak olan toplu sözleşmede ki taleplerini açıkladı.Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, sendika binasında basın toplantısı düzenledi. Düzenlediği...

KAYSERİ 30.07.2015, 16:59
Memur-sen Kayseri Şubesi Öğretmenlerin Maaşına Zam Talep Etti
banner230
Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, Memur-Sen’in önümüzde hafta yapılacak olan toplu sözleşmede ki taleplerini açıkladı.
Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Aydın Kalkan, sendika binasında basın toplantısı düzenledi. Düzenlediği toplantıda, önümüzde hafta yapılacak toplu sözleşmede ki talepleri dile getirdi. Kalkan, "Hükümet teşvik paketleri açıkladı. İstihdam paketleri açıkladı. Vergi paketleri açıkladı. Kamu borcu yapılandırma paketleri açıkladı ancak kamu görevlilerine ve emeklilerine yönelik sosyal teşvik paketi açıklamadı. Üstelik, yakın dönemde gerçekleşen seçim sürecine rağmen böyle bir paketi hayata geçirmeye yönelmedi. Toplu sözleşme masası, bu eksikliğini gidermesi için hükümete de büyük bir fırsat sunacak. Bu çerçevede, ana kolonları şu dört unsur olan paketle masada olacağız. Toplu sözleşme tekliflerimizin gövdesini oluşturan dört teklifimiz yüzdelik Zam, taban aylığa zam, refah payı, enflasyon farkı olacak" dedi.
Kalkan, "Birinci altı ayda yüzde 8, ikinci altı ayda yüzde 8 ve 1 Ocak 2016’dan geçerli olmak üzere taban aylığına 150 TL zam, 2015 yılı ekonomik büyüme oranının yüzde 50’si ve üç aylık dönemlerdeki büyüme oranları kadar refah payı artışı, enflasyon farkı istiyoruz. 2017 yılında birinci altı ayda yüzde 7, ikinci altı ayda yüzde 7 ve 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere taban aylığına 100 TL zam, 2017 yılında üç aylık dönemlerdeki ekonomik büyüme oranı kadar refah payı artışı, enflasyon farkı istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Memur-Sen Kayseri İl Temsilcisi Kalkan, şunları söyledi:
"Bu dörtlü pakete vergi kesintisi kaynaklı maaş kayıplarının tazmini, ek ödemelerin emekli maaşına ve ikramiyesine yansıtılması, kadın ve engellilere yönelik özel taleplerimiz, emekli maaşının artmasını sağlayacak tekliflerimiz, ek gösterge adaletsizliğinin giderilmesi, başta aile yardımı olmak üzere, doğum yardımı, ölüm yardımı, kreş yardımı, yemek ve ulaşım yardımı gibi sosyal hak ve yardımlara ilişkin teklif ve taleplerimiz eşlik edecek. Gelir Vergisi kaynaklı maaş kayıplarının telafisi, kamu görevlilerinin yıl boyunca yüzde 15 vergi diliminde vergi ödemesini ve bunu aşan tutarın işveren tarafından karşılanmasını istiyoruz. Halen 177,30 TL olan eş yardımının 275 TL’ye, 6 yaş üstü için 20,80 TL ve 0-6 yaş için 41,6O TL olan çocuk yardımının da herhangi yaş sınırı uygulanmadan her çocuk için 75 TL’ye çıkarılmasını istiyoruz. Halen üç ayda bir 60 TL olan Toplu sözleşme ikramiyesinin yüzde 50 artırımlı yetkili sendika üyelerine ise yüzde 100 olarak ödenmesini teklif ediyoruz. KİT’ler ve kamuda çalışan, memur işi yapan fakat memur olmayan personelin KİT’lerde 2 sayılı cetvele, diğer kamu kurumlarında çalışanların memuriyet kadrolarına geçirilmesinin sağlanmasını istiyoruz."
Yorumlar (0)
banner287
banner269
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@