Kutlu Doğum Etkinliği’ne Yoğun İlgi

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ’Hz.Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı Temalı Kutlu Doğum Programı’ isimli etkinlik, Kayserili vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Etkinliğin gerçekleştiği salonda...

Kutlu Doğum Etkinliği’ne Yoğun İlgi
banner230
Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ’Hz.Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı Temalı Kutlu Doğum Programı’ isimli etkinlik, Kayserili vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Etkinliğin gerçekleştiği salonda yer kalmayınca, gelen vatandaşları da programı izleyebilmesi için dev ekran kuruldu.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuşmacı olarak katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Gurup Mihman’ın ilahi dinletisinin ardından, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ’Hz. Peygamber ve Ahlakı’ konulu konferansını verdi. Etkinliğe izleyici olarak katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak,"Ümmeti olmaktan şeref duyduğumuz Peygamber Efendimizin doğuşu münasebetiyle , Diyanet İşler Başkanlığımız ve Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarımız, kutlu doğum günleri yapmaktadır. Programlar yapmaktadır. Çok şükür yeni bir nesil yetişiyor. Hem ahlakına sahip çıkıyor, hem de Peygamberinin izinden yürümeye çalışıyor. Bizlerde buralarda özellikle Kayseri’de bu tip programlar olmasını çok önemsiyoruz. Kayseri’de bu programla birlikte, farklı ilçelerimizde kutlu doğum programları yapacağız. Tüm Kayserili hemşehrilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu tip programlarla gelecek nesillerin ufku açılacaktır. Nesillerimizin iyi yetişmesi için bu tip programları önemsiyoruz" dedi. Etkinliğin sorumluluğunu üstlenen Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de,"Programa yoğun ilgiden dolayı çok memnun kaldık. Efendimize ümmet olmak .Ona layık bir ümmet olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelecek nesillere daha iyi aktarabilmek adına bu tür programlar yapılıyor. Alemlere rahmet olarak gönderilen Resule ümmet olmak bizim için çok şereflidir. Onu anlamak onun yolunda ilerlemek, onun ahlakını yaşamak bizim için büyük bir gurur kaynağı sevgili peygamberimiz gençleri severdi, gençlere önem verirdi. Gençliğin her zaman yanındaydı. Onun sahabeleri hep gençti bizde şu an ki genç nesillere aktarıyoruz. Allah Resulü’nun sevgisini ve onun yolunda ilerlemeyi aktarmak adına bu tür programlar yapıyoruz" diye konuştu.
YORUM EKLE