Kuran Kursu Talebeleri Gösterisiyle İzleyenleri Büyüledi

Talas İlçe Müftülü bünyesinde hizmet veren, İzzet Bayraktar Kuran Kursu öğrencileri, hazırladıkları yıl sonu gösterisini sergiledi. Fatma Zehra Aslan İsimli öğrenci okuduğu İstiklal Marşı ile izleyenlerin beğenisini topladı.Talas İlçe...

Kuran Kursu Talebeleri Gösterisiyle İzleyenleri Büyüledi
banner230
Talas İlçe Müftülü bünyesinde hizmet veren, İzzet Bayraktar Kuran Kursu öğrencileri, hazırladıkları yıl sonu gösterisini sergiledi. Fatma Zehra Aslan İsimli öğrenci okuduğu İstiklal Marşı ile izleyenlerin beğenisini topladı.
Talas İlçe Müftülüğü İzzet Bayraktar Kuran Kursu Öğrencileri 4 - 6 Yaş Gurubu Öğrencileri hazırladıkları yıl sonu gösterisini sergiledi. Özel Tekden Ortokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Kayseri İl Müftü Vekili Galip Koçer, Talas İlçe Müftüsü Turgut Erhan ve öğrenci velileri katıldı. Etkinlik öncesi bir açıklama yapan Kayseri İl Müftü Vekili Galip Koçer,” Veliler olarak, bilhassa yavrularımız olarak bu güzel duyguları bize yaşatıyorlar. Bu çok önemli ve çok güzel bir durumun göstergesidir. Allah onlardan razı olsun. Bir insanın nesli kendi dininden kendi imanından değilse o adamın kendi nesli sayılmaz. Bizim görevimiz neslimizi kendi dinimizden kendi imanımızdan yetiştirmektir. Görevlerimizi yaptığımız zaman bu yavrularımızın ne kadar güzel şeyler yaptığını göreceğiz. İnsanlar neslinin en güzel şekilde olmasını ister. Ama buna da gayret ister.Güzel nesiller yetiştirmek için çaba gayret etmemiz lazım”dedi. Talas İlçe Müftüsü Turgut Erhan da,”Atalarımız,’Küçükken öğrenilenler taşlara kazınılanlar gibidir’ demiştir. Büyükken öğrenilenler ise su yüzüne yazılan yazılar gibidir. Zira ağaç yaşken eğilir. Ecdadımız bu atasözlerini dillerine vurulan pelesenklere rağmen söylemişlerdir. Talas İlçemizde bulunan 4 - 6 Yaş Grubu Kuran Kursları’nda çocuklarımıza bu bilinci aşılamaya çalışıyoruz”diye konuştu.
YORUM EKLE