Hiçyılmaz’dan ’Kutlu Doğum’ Mesajı

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kutlu Doğum Haftası Dolayısıyla Yazılı Bir Mesaj Yayımladı.

Hiçyılmaz’dan ’Kutlu Doğum’ Mesajı
banner230
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
Kutlu Doğum Haftası, Nisan ayında gerçekleştirilen etkinliklerle 1989 yılından bu yana her yıl kutlandığını ifade eden Hiçyılmaz, "Ümmeti olmaktan şeref duyduğumuz, sevgi ve merhametin kaynağı, rahmet Peygamberi Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) kutlu doğumunun 1444.yıl dönümünü idrak etmenin sevincini ve huzurunu yaşıyoruz” dedi.
Başkan Hiçyılmaz, “Peygamber Efendimiz; güzel ahlakı, merhameti, şefkati, adaleti, affediciliği, hoşgörüsü ve cömertliği ile örnek bir şahsiyettir. Hz. Peygamberimiz; tüm insanlığı güzel ahlak, doğruluk ve huzura davet etmektedir. Peygamberimizin tüm zamanları aşan ebedi mesajı, bizlere her zaman yol gösterecek olan ulvi bir mesajdır” diye konuştu.
Herkesin Peygamberimiz Hz. Muhammed’i örnek alması gerektiğini vurgulayan Hiçyılmaz, mesajını şöyle sürdürdü:
"Efendimizin bizlere ulaştırdığı mesajları bir yaşam felsefesi olarak kabul edip hayatımıza yön verme çabası içerisinde olmamız gerektiği inancını taşıyorum. Özellikle içinde bulunduğumuz bu çağda O’nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz kaçınılmaz bir gerçektir. Kutlu Doğum Haftası boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin; İslam dininin çağları aşan mesajının doğru, açık ve etkili bir biçimde bütün insanlığa ulaştırılmasında öncü olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in(S.A.V) daha iyi anlaşılmasına vesile olmasını, ayrıca tüm Müslüman kardeşlerimizin O’nun şefaatine nail olan ümmetlerden olmasını diliyorum."
YORUM EKLE