Erciyes Üniversitesi’nde Turizm Paneli

Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından “Turizmde Bölgesel Entegrasyon Paneli” düzenlendiErciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele birçok katılımcı konuşmacı olarak katıldı. İl Kültür...

Erciyes Üniversitesi’nde Turizm Paneli
banner230
Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından “Turizmde Bölgesel Entegrasyon Paneli” düzenlendi
Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele birçok katılımcı konuşmacı olarak katıldı. İl Kültür Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı, Richmond International Hotel Management Company İş Geliştirme Direktörü Hakan Arıer, TURSAB Erciyes Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Özköse, , Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü Okt. Nihat Çeşmeci, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Yrd. Doç. Dr. İbrahim İlhan, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Prof. Dr. Cevat Tosun panelist olarak katıldı.
Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa basın mensuplarına panel hakkında bilgiler verdi. Karamustafa; “ Ülkemizde her yıl 15-22 Nisan turizm haftası olarak kutlanmakta. Bizde üniversite olarak bu işe akademik olarak katkı sağlıyoruz. Fakültemiz kurulduğundan bu yana bu etkinlik yapılmakta. Bu yıl dokuzuncusunu düzenliyoruz. Her yıl güncel konulara uygun olarak kongre temaları seçiyoruz. Bu yılda ‘Kapadokya’da Bölgesel Entegrasyon’ konusunu seçtik. Bu konu başlığını seçme sebebimiz Kapadokya bölgesinin geniş bir yelpazeyi kapması ve Kayseri’nin de bu Kapadokya bölgesinde olmasıdır. Biz Kayseri ve Nevşehir’i hem kültürel hem de kış turizmi anlamında entegre edip, turizmden daha fazla nasıl fayda sağlayabiliriz bunları masaya yatıracağız” dedi.
İl Kültür Turizm Müdürü İsmet Taymuş ise turizm haftasında değişik etkinliklerle gündemde kalmayı planladıklarını, yerel halkı ve gençleri turizm sektörüne çekmek istediklerini belirterek, turizmde eğitimin çok büyük önemi olduğunu ve Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin de bu konuda büyük katkı sağladığını belirtti.
Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı ise Kayseri’nin Osmanlı zamanından bu yana bir sanayi ve ticaret merkezi olarak bilindiğini ve halkının ticari zekalarıyla ön plana çıktığını belirtti. Son dönemde Kayseri’de bir turizm aydınlanmasının olduğunu belirten Cıngı; şehir halkının da bu psikolojiye dahil olduğunu, Erciyes’i ön planda tutarak şehrin bütün turistik alanlarını faaliyete geçirmek istediklerini ve Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi ile sürekli irtibat ve iş birliği halinde olduklarını ifade etti.
Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yetim ise açılış konuşmasında Erciyes Üniversitesi’nin teorik ve uygulama alanındaki yerine dikkat çekti. Prof. Dr. Hasan Yetim; “ Erciyes Üniversitesi uygulama eğitimiyle önde gelen üniversitelerden birisidir ve Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültemiz de bu konuda hem teorik hem uygulama eğitimi ile donanımlı mezunlar yetiştirmektedir. Bu panelin öğrencilerimize, üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından panelistler belirlenen konular hakkında öğrencilere ve akademisyenlere sunumda bulundular.
YORUM EKLE