Erciyes A.Ş’den Ilgaz’a Destek

Türkiye’deki ilk ve tek ’Pist Güvenlik ve Arama Kurtarma Ekibi’ni bünyesinden bulunduran Kayseri Erciyes A.Ş, diğer kayak merkezlerine de başta mekanik tesislerden insan kurtarma eğitimi olmak üzere çok farklı teknik ve yönetim eğitimleri...

Erciyes A.Ş’den Ilgaz’a Destek
banner230
Türkiye’deki ilk ve tek ’Pist Güvenlik ve Arama Kurtarma Ekibi’ni bünyesinden bulunduran Kayseri Erciyes A.Ş, diğer kayak merkezlerine de başta mekanik tesislerden insan kurtarma eğitimi olmak üzere çok farklı teknik ve yönetim eğitimleri veriyor.
Geçtiğimiz sezon Sivas’ta hizmet vermeye başlayan Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’ne 5 ay boyunca danışmanlık hizmeti veren Kayseri Erciyes A.Ş Pist Güvenlik ve Arama Kurtarma Ekibi, bu kez de Türkiye Kayak Federasyonu’na bağlı Ilgaz Kayak Merkezi ekibine eğitim verdi.
5 kişiden oluşan Erciyes A.Ş ekibi, Ilgaz Kayak Merkezi personeline, mekanik tesislerde oluşabilecek herhangi bir arıza neticesinde teleferikte mahsur kalanları güvenli bir şekilde indirerek kurtarma konusunda eğitim verdi. Üç gün süren eğitimin ardından kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta senaryo gereği, teknik arıza nedeniyle telesiyejlerde mahsur kalan vatandaşlar, halatlar vasıtasıyla güvenli şekilde yere indirildi.
Tatbikat sonrasında düzenlenen törenle katılımcılara sertifikaları verildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 15:05
YORUM EKLE