Başkan Çolakbayrakdar, "Nil’i Yenileyeceğiz"

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Nil Caddesi’ni bütün alt yapısıyla yenileyeceklerini söyledi.Başkan Ahmet Çolakbayrakdar bugüne de Fatih ve Fevzi Çakmak Mahalleleri’nde...

Başkan Çolakbayrakdar, "Nil’i Yenileyeceğiz"
banner230
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Nil Caddesi’ni bütün alt yapısıyla yenileyeceklerini söyledi.
Başkan Ahmet Çolakbayrakdar bugüne de Fatih ve Fevzi Çakmak Mahalleleri’nde yer alan Nil Caddesi’nde Başkan Yardımcısı Ali Bulu, Fen İşleri Müdürü Ali Haydar Tokluoğlu’yla birlikte yolda, kaldırımda ve işyerlerinin ön kısımlarında incelemelerde bulunarak başladı.
Kocasinan’da yenilik çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "Kocasinan’ı çağdaş dünyanın sahip olduğu bütün imkanlarla donatmak için büyük gayret gösteriyoruz. Ekiplerimizin her biri bir noktada çalışmalara başladı. Kocasinan büyük bir değişim, yenilik ve gelişim yaşıyor" dedi.
Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Erciyesevler Mahallesi’nde başlattıkları Kocasinan’a özgü uygulanan teknik ve özgün malzemelerin kullanıldığı yenileme çalışmaları Mimarsinan, Fevzi Çakmak, Serçeönü, Sahabiye ve Fatih Mahallesi’nde de yaptıklarının altını çizerek, "Fatih ve Fevzi Çakmak Mahallesi’ni birbirine aktaran önemli geçiş kuşaklarımızdan biri olan Nil Caddesi’nde bütün alt yapıyı, kaldırımı, asfaltı yenileyeceğiz. Bölgedeki ücretsiz otoparkları yeniden düzenleyerek sayılarını artıracağız. Otoparkları bulundukları mekana göre en fazla elde edilebilecek yatay ve dikey şekilde planlıyoruz" şeklinde bilgiler verdi.
Nil Caddesi’nde yapılacak yenileme çalışmalarıyla ilgili Fatih ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleriyle sohbet edip, görüşlerini alan Başkan Çolakbayrakdar’a vatandaşlar, çok yoğun yaya ve araç trafiğine sahip olan Nil Caddesi’nin yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu belirterek şimdiden yapılacak çalışmalar için teşekkür etti.
YORUM EKLE