Mezunlar Derneğinden Eğitime Büyük Hizmet

Azdavay İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği öğrencileri Çanakkale gezisine götürdü.Derneğin Azdavay kültürüne ve eğitime hizmet amacıyla kurulduğunu belirten dernek başkanı Ayhan Bakır “2014 yılı Ekim ayından bu yana uygulamakta olduğumuz...

Mezunlar Derneğinden Eğitime Büyük Hizmet
banner230
Azdavay İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği öğrencileri Çanakkale gezisine götürdü.
Derneğin Azdavay kültürüne ve eğitime hizmet amacıyla kurulduğunu belirten dernek başkanı Ayhan Bakır “2014 yılı Ekim ayından bu yana uygulamakta olduğumuz ‘Kır Çiçeklerini Yeşertme Projesi’ kapsamında 45 tane öğrencimizi, özellikle Çanakkale savaşlarının 100. Yılı münasebetiyle, tarihimizi daha iyi anlamak, milli ve manevi duygularını geliştirmek, tarihi ve turistik mekânları yerinde görmek kültürümüzü daha iyi tanımak amacıyla Çanakkale’ye gönderdik.
Öncelikle yetim ve başarılı öğrencilerin seçildiği gezide yavrularımız, güzergâh üzerinde bulunan, Bursa’da tarihi camilerimizi Çanakkale’de Şehitlik ve tarihi yerleri, dönüş yolunda İstanbul’da ise kültür mirasımız sarayları gezecek olan öğrencilerimizin gezisi toplam üç gün sürecek.
Uygulamakta olduğumuz proje kapsamında Elli tane öğrenciye periyodik olarak giyim ve harçlık dağıtımı yapıyor. Okulumuzda yatılı kalan Uzak köylerdeki öğrenciler için iki haftada bir temin ettiğimiz servisle köylerine götürüp getiriyoruz. Yükseköğrenime hazırlık kursu düzenlemekte ve söz konusu öğrencilerin katılımı ile sosyal ve sportif faaliyetler düzenlemekteyiz. Yükseköğrenimde öğrenim görmekte olan öğrenciler içinde burs sağlıyoruz.
Projemizi Çanakkale ve Kastamonu gezileri ile de tamamlamış olacağız. Dernek olarak bundan sonra da geleceğimizin teminatı olan ilçemizdeki çiçeklerin ilim ve irfanla yeşermeleri ve ilçe kültürüne hizmet için çabalarımız devam edecektir” diye konuştu.
YORUM EKLE