Küre’de El Emeği Göz Nuru Sergi Büyük İlgi Gördü

Küre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.Yıl içerisinde yapılan el emeği göz nuru ürünler düzenlenen sergide ilçe halkının beğenisine sunuldu. Küre Halk...

Küre’de El Emeği Göz Nuru Sergi Büyük İlgi Gördü
banner230
Küre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Yıl içerisinde yapılan el emeği göz nuru ürünler düzenlenen sergide ilçe halkının beğenisine sunuldu. Küre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında açılışı gerçekleştirilen sergiye Küre Kaymakamı Şahin Kazancı, Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, İl Milli Eğitim Müdürü cengiz Bahçacıoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuzhan Doğan, İlçe Garnizon Komutanı Şeref Ay, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Yavuz,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tursun, HEM Müdürü Mustafa Avan, kamu kurum daire amirleri siyasi parti temsilcileri, stk ile kursiyerler katıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Avan’ın verdiği brifing ile devam edildi. Brifing sonrasında, 7 Mayıs tarihine kadar 96 kursun açıldığını 1711 kursiyerin bu kurslardan faydalanıldığı belirtildi. Kursiyerleri el emeği göz nuru ile yaptığı ,Küre kilimi,Taş baskı, Mis sabun,butik sabun, makine ve kurdele nakışı ile giyim el sanatları, ahşap hediyelik eşyaların ve CNC ürünlerinin yer aldığı ifade edildi.
Günün anlam ve önemini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tursun gerçekleştirdi.Kaç zamandır fikir olarak gerçekleştirmek istediği HEM’lerinin Halk Üretim Merkezi şeklinde bir model üzerinde çalıştığını dile getiren Küre Kaymakamı Şahin Kazancı ise yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi:
"Bizler halkı eğitmeli ama daha çok bu eğitimin neticesinde bir üretime yönetmeliyiz. Şayet üretime dönmeyecekse,sanatkar yetiştirmeyecek sanatı icra etmeyecekse bu müesseselerin eğitimlerimizin bir yerden sonra kıymeti kalmaz. Dolasıyla; bunun dışına çıkan bir kurum olarak en fazla üretime katkı sağlayan kurumlarımızında başında olduğu için HEM’lerimiz çok önemli. Ben yeterince hala toplum olarak,devlet olarak , bu kurumlarımızın önemini algıladığımızı düşünmüyorum. Maalesef bu kurumlar sayesinde o kadar çok iş var ki, birçok kursu açma noktasında çok daha fazla nufüsu olan bölgelerden iyi durumdayız. Fakat ben hala inanıyorum gerçekten biz bu kurumların halk olarak, idareciler olarak, devlet olarak daha iyi keşfedebilirsek daha çok şeyler yapabiliriz. Çok keyif alarak çalıştığımız kurumların başında geliyorHalk Eğitim bir çok şeyine kafa yormaya çalıştığımız bir kurum. Ama burada daha fazla halka dokunabileceğimiz, eğitebileceğimiz bir potansiyel var, eleştirilere, desteklenmelere, yönlendirmelere ihtiyaç var.
Küre Halk Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Yıl Sonu Sergi Programı, Belge töreni,gitar gösterisi ve sergi açılışı sonrasında yapılan ikramlar ile son buldu.
YORUM EKLE