Kaymakam Sağ Şehit Aileleri Ve Gazilerle İftarda Buluştu

Daday Kaymakamı Zafer Sağ, şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verdi.Kastamonu’nun Daday İlçesinde Kaymakam Zafer Sağ, şehit aileleri ve gazilerle iftar yemeğin de bir araya geldi. Kaymakamlık tarafından bu yıl 3. düzenlenen iftar programına...

KASTAMONU 09.07.2015, 09:35
Kaymakam Sağ Şehit Aileleri Ve Gazilerle İftarda Buluştu
banner230
Daday Kaymakamı Zafer Sağ, şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verdi.
Kastamonu’nun Daday İlçesinde Kaymakam Zafer Sağ, şehit aileleri ve gazilerle iftar yemeğin de bir araya geldi. Kaymakamlık tarafından bu yıl 3. düzenlenen iftar programına Kaymakam Zafer Sağ, Garnizon Komutanı J. Kd. Bş. Çvş. M. Ali Sayar, Garnizon Komutanvekili J. Kd. Bş Çvş. Mustafa Gökçen, Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Türkiye Harp Malulü Gaziler ve Şehitler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanvekili Hüseyin Mahmutoğlu, gaziler ve şehit aileleri, katıldı.
İftar yemeği öncesinde Kaymakam Sağ ve beraberindeki heyet masaları dolaşarak şehit aileleri ve gazilerle sohbet ederek, şehit ailelerinin ve gazilerin istek ve sorunlarını dinledi. Ezanın okunması ile oruçlarını açan protokol üyeleri , gaziler ve şehit aileleri ardından Merkez Kolukaraoğlu Camii İmam Hatibi Hüseyin Yaşar eşliğinde sofra duasını yaptılar. Açılış ve teşekkür konuşmasını ise Türkiye Harp Malulü Gaziler ve Şehitler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu yaptı. Satıoğlu yaptığı konuşmada Daday’a üniversite kazandırılmasında, eski hükümet konağının tadilatının yapılması ve bir çok çalışmalarda emeği olan Kaymakam Zafer Sağ’a teşekkür etti. Satıoğlu konuşmasına şöyle devam etti:
"Daday’a yaklaşık 3 yıl önce gelen ve geldiği günden beri gerek gazilerimize, gerekse şehit ailelerimize gösterdiği ilgi ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlerin üzerinde çok emeği vardır. Biz hakkımızı helal ediyoruz, umarız ki kendisi de bize hakkını helal eder. Bu güne kadar Daday’a yapmış olduğu tüm hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşantısında ve görev yerinde kendisine başarılar diliyorum."
Ardından konuşan Kaymakam Zafer Sağ ise, Daday’ı çok sevdiğini, buralardan kolay bir şekilde ayrılamayacağı, ayrılsa da Daday’ın her zaman aklının ve gönlünün bir yerinde olacağını söyleyerek, gazilerden ve şehit ailelerinden helallik istedi. Sağ konuşmasına şöyle devam etti:
"Devlet memurluğunun gerekliliği olan tayin konusunu yaşıyoruz. Dünya küçük, hele ülkemiz daha küçük, olurda tayin olduğum yere yolunuz düşer, bir tanıdığınız olur, oralarda her zaman bir açık kapınız olduğunu unutmayın."
Konuşmaların ardından ise Türkiye Harp Malulü Gaziler ve Şehitler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ve Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanvekili Hüseyin Mahmutoğlu tarafından Kaymakam Zafer Sağ’a şehit ailelerine, gazilerine verdiği hizmet ve desteklerden dolayı Teşekkür Plaketi verildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@