SERKA, Ağrılı Çiftçilerle Uluslararası Kongreye Katıldı

Merkezi Kars’ta bulunan Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ağrı Yatırım Destek Ofisi, Ağrı ilinden 10 çiftçi ile Antalya’da düzenlenen II. Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi’ne katıldı.Başbakanlık Tanıtma Fonu, Tarım ve...

KARS 15.04.2015, 10:58
SERKA, Ağrılı Çiftçilerle Uluslararası Kongreye Katıldı
banner230
Merkezi Kars’ta bulunan Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ağrı Yatırım Destek Ofisi, Ağrı ilinden 10 çiftçi ile Antalya’da düzenlenen II. Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi’ne katıldı.
Başbakanlık Tanıtma Fonu, Tarım ve Gıda Konfederasyonu ile Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) işbirliğinde düzenlenen organizasyona üreticiler, gıda ve tarımsal işletme sahipleri, üretici birlikleri, tarımsal kooperatifler, yerel yöneticiler, sektörde söz sahibi birçok kurum ve kuruluş katılım sağladı.
Ajans, Ağrı ilinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin iyi uygulama örneklerini görmeleri ve ürünlerini tanıtmaları amacıyla ile 10 çiftçinin ulusal ve uluslararası düzeyde öneme sahip olan söz konusu kongreye katılmasına katkıda bulundu.
Kongrede Ağrı standının oldukça ilgi çektiği görüldü. Birçok ziyaretçi, sivil toplum kuruluşu ve kamu kurum kuruluşlarının üst düzey yetkilileri, bölgede yapılan yatırımlar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
açık
Namaz Vakti 20 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@